Panorama Karkonoszy

Panorama Karkonoszy zawsze mnie fascynowała i za punkt honoru postawiłam sobie, że będę umiała po kolei nazwać szczyty, gdziekolwiek bym nie stała. Bardzo lubimy udać się na punkt widokowy i rozkoszować tym, co przed nami. Kiedy zatem pytaliście nas, gdzie udać się aby zobaczyć Karkonosze, to powstał pomysł na ten właśnie post. Zatem miłego oglądania!

Panorama Karkonoszy zachwyca nas, pomimo mieszkania tutaj już 2 lata. Jadąc z Jeleniej Góry do domu, uwielbiam te nasze góry. Nie bez powodu nazywane były Riese – Góry Olbrzymie. Mamy kilka miejsc, gdzie chodzimy oglądać je w całej okazałości. Fajnie jest tak usiąść i pogapić się z kubkiem herbaty w ręku.

1. ZŁOTY WIDOK MICHAŁOWICE

To miejsce znacie doskonale z naszego bloga, Facebooka oraz Instagrama. Złoty Widok to miejsce na super spacer, miejsce skąd rozpościera się wspaniały widok na góry, miejsce ciche i odludne mimo wszystko.

Dojechać musicie do Piechowice, a dalej kierować się na Michałowice. Tam parkujecie na przeciwko Panoramy Śnieżnych Kotłów. Musicie się cofnąć do ulicy Złoty Widok i nią iść do góry. Dalej szlak prowadzi prosto na punkt widokowy. Serdecznie Wam polecamy super spacer tutaj!

panorama karkonoszy

2. ZŁOTY WIDOK SZKLARSKA PORĘBA ŚREDNIA

To jest według nas absolutnie najpiękniejsza Panorama Karkonoszy! Miejsce, do którego możecie dojechać autem w zasadzie na sam widok. Kierujemy się do końca ulicy Matejki. Tam zostawiamy auto i kilkaset metrów dalej jest punkt widokowy. Są tam ławeczki, nic tylko siadać i gapić się. Idealne miejsce na robienie zdjęć, rozstawienie się ze statywem, jak również na idealną kawę w plenerze.

panorama karkonoszy

3. ZŁOTY WIDOK SZKLARSKA PORĘBA GÓRNA

Kiedy szliśmy na Wysoki Kamień ze Szklarskiej Poręby, to trafiliśmy na to miejsce bardzo przypadkiem! Jednak szybko skradło nasze serce! Wyobraźcie sobie zima, śnieg nad kolana i na stoku dwa krzesełka ustawione tak, aby można było podziwiać Karkonosze. Sztos! Dojdziecie tu czerwonym szlakiem, który biegnie niemal od stacji kolejowej. Wielkim atutem tej miejscówki, są domki całoroczne. TAK! Możecie tu mieszkać i podziwiać Panoramę Karkonoszy codziennie!

panorama Karkonoszy

A tak możesz siedzieć i podziwiać 😉

panorama karkonoszy

4. WYSOKI KAMIEŃ

Jedno z naszych ulubionych miejsc spacerowych. Krótka wycieczka, piękne widoki – czego chcieć więcej! Z Wysokiego Kamienia rozpościera się widok nie tylko na Panoramę Karkonoszy, ale także Gór Izerskich oraz Kaczawskich. Do tego dodajcie najlepszą szarlotkę w okolicy (Wasze Babcie piekły takie) i jest to spacer idealny!

panorama Karkonoszy

5. Białe Skały Szklarska Poręba

To jest nasze odkrycie miejsca, gdzie mało kto chodzi. No dobra, na pewno jest wieczorami sporo miejscowych, którzy tu spożywają napoje wyskokowe. Niestety przez to musicie patrzeć pod łapy psiurów i być ostrożnym. Jak dla mnie podczas złotej godziny będzie tu idealne światło na zdjęcia. Dodajmy do tego, że jest to też miejsce, gdzie wygodnie usiądziecie na kamieniu i będzie się gapić na góry i odpoczywać!

panorama Karkonosze

6. SOKOLIKI W RUDAWACH JANOWICKICH

Kiedy szukaliśmy alternatywy dla długich spacerów, to postanowiliśmy odkryć Rudawy Janowickie. Przyznajemy, że do tej pory znaliśmy je z Kolorowych Jeziorek oraz wypraw na grzyby (mniej lub bardziej udanych). Teraz wiemy, że to super miejsca na włóczenie się po niezbyt trudnych szlakach. Na Sokoliku znajdują się dwie formacje skalne – Sokolik Mały i Duży. Prowadzą tu strome żelazne schody, na które nie zdecydowaliśmy się wnosić psów. Podzieliśmy się i najpierw Paweł poszedł zwiedzać, a potem ja. Musicie wiedzieć, że Sokolik to mekka wspinaczy skałkowych! CZAD mówię Wam! Rozpościera się stąd widok na Panoramę Karkonoszy, Rudawy Janowickie oraz Kotlinę Jeleniogórską.

panorama Karkonoszy

7. OSTRA MAŁA

Kolejny szczyt w Rudawach Janowickich, który położony jest w pobliżu Kowar. Super miejsce na wypad z psem. Mało ludzi, więc zarówno my, jak i pieseły zadowolone. Dodajmy do tego taras widokowy i robi się bardzo przyjemnie!

Zdjęcie dodamy tutaj, jak widoczność na to pozwoli przy kolejnej wycieczce… nie podołałam temu wyzwaniu – przyznaję się 🙂

8. BOBROWE SKAŁY

To jedno z miejsc, w które od naszej strony mało kto dociera. Dzięki temu śmiało możemy tam wędrować i nie spotkać żywej duszy. Dodajmy do tego historię i rzekomym wilku, którego ktoś tam gdzieś widział i wieczorny spacer z głowy! Ale, ale! Bobrowe Skały to miejsca skąd jest widok na absolutnie całą Panoramę Karkonoszy! Do tego Góry Izerskie i w oddali Rudawy Janowickie. Jest super! Co prawda taras widokowy pamięta baaaardzo dawne czasy, ale warto wdrapać się tutaj po metalowej drabince!

panorama Karkonoszy

9. ZAKRĘT ŚMIERCI

To chyba najbardziej znany zakręt w Sudetach! Rozpoznawalne miejsce, wyjątkowe miejsce. Pełno tu turystów, którzy przysiadają na barierkach i strzelają sobie selfie. Psów tu nie zabieram, za to sama lubię stanąć, oprzeć się o barierkę i na krawędzi podziwiać ukochane góry!

panorama karkonoszy

Listę tych miejsc będziemy sukcesywnie poszerzać! Mamy nadzieję, że pomożemy Wam w odnalezieniu najpiękniejszych miejsc, z których możecie podziwiać Panoramę Karkonoszy!

Do zobaczenia na szlaku!

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: