Wakacje z psem? To się musi udać!

Wakacje z pupilem spędzają Wam sen z powiek? Czy zastanawiacie się co należy zabrać ze sobą? Postaram się Wam trochę pomóc.

Wakacje z psem to temat, który spędzają sen z powiek wielu właścicielom. Bo jak je zorganizować? Czy to może się w ogóle udać? Wreszcie jak się do tego wszystkiego zabrać?

wakacje z psem

WAKACJE Z PSEM – CO PRZYGOTOWAĆ?

Najważniejszą rzeczą, którą musimy zrobić przed urlopem to: 

 1. Zachipować psa i wprowadzić jego dane do jednej z baz na wypadek zagubienia się czworonoga
 2. Sprawdzić ważność szczepienie na wściekliznę i ewentualnie zaszczepić psa
 3. Zabezpieczyć naszego zwierzaka na kleszcze (nie chcecie spędzać urlopu u weterynarza!)
 4. Zamówić i przyczepić do obroży adresatkę z numerem telefonu
 5. Wybrać kierunek podróży i znaleźć pensjonat, który przyjmie Cię z czworonogiem

Ta lista to oczywiście podstawa i dobrze byłoby wykonać te czynności z wyprzedzeniem!

wakacje z psem

MAM WIĘCEJ NIŻ 1 PSA – JAK ZORGANIZOWAĆ WAKACJE?

Wielokrotnie słyszałam i nadal często słyszę: „Jeju, jak wy chcecie wyjechać z 4 psami?” A więc spokojnie można wyjechać z większą ilością psów. Nie trzeba rezygnować z wygodnego pensjonatu czy hotelu i spać w namiocie albo przyczepie campingowej (oczywiście jeżeli ktoś lubi, to nie widzę przeszkód żeby pies również polubił ten rodzaj urlopu). Osoby, które zachodzą w głowę gdzie znajdziemy wolny pokój z więcej niż 1 psem, chyba nie były od wielu lat na urlopie, a na urlopie z psem to już na pewno nie były nigdy! Wiele miejsc w naszym kraju oferuje noclegi z czworonogami, podobnie jest z zagranicznymi miejscówkami.

wakacje z psem

Noclegów zazwyczaj szukam na booking.com i następnie dzwonię do wybranych obiektów aby dopytać o szczegóły. Wiem, że część obiektów zaznacza możliwość przyjazdu z psem, ale wolę zapytać czy 4 psy także będzie ok. Dopytuję także o wszystkie koszty związane z pobytem naszych futer. Serio! Dopytajcie o wszystko mailowy, aby mieć podkładkę. Czasami na recepcji pracują nowe osoby i nie wszystko wiedzą, a Was potem może spotkać rozczarowanie i szukanie noclegu jakiegokolwiek.

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ NA WAKACJE?

 1. PSA. No, ewentualnie psy.
 2. Jedzenie – poporcjujcie sobie jedzenie w woreczki, to ułatwi karmienie pupila. Jeżeli planujecie zdecydowanie bardziej aktywny wypoczynek weźcie proporcjonalnie większe porcje. Ja naszym psom zdecydowanie zwiększam jedzenie i zabieram porcję w góry. W schronisku, kiedy posilamy się my, to i posilają się wówczas one.
 3. Miski – na wodę i jedzenie. Pamiętajcie aby psiak miał zawsze zapas świeżej wody. Zabierzcie też miskę turystyczną – czy to podczas spacerów, czy na plaży – psu woda jest niezbędna.
 4. Posłanie dla psa lub klatkę jeżeli używacie. Warto pamiętać, że wszelakie zniszczenia, które zrobi pies będziemy musieli słono zapłacić! My musieliśmy wyjąć z auta drugą klatkę, bo psy się kłóciły kto ma spać w niej a kto poza nią.
 5. Ręczniki – pogoda bywa kapryśna, a psy bardzo lubią wejść na łóżko kiedy są upaćkane błockiem. Szanujmy mienie obiektu, dzięki temu inni psiarze będą mogli również przyjechać ze swoimi podopiecznymi.
 6. Nauczona doświadczeniem szampon!! Tak, to nie jest kpina – psa wytarzanego w ludzkim g..ie musiałam kąpać a szamponu szukać na cito w dyskoncie.
 7. Paszport – nigdy nie wiemy kiedy coś się wydarzy lub spotka nas kontrola.
 8. Dobry humor! – cieszmy się urlopem z psem!

wakacje z psem

Czas się zatem spakować, zabrać psy i jechać.

Share: