DZIEWCZYNY NA KOKSIE!

Nasze dziewczyny mają bardzo dużo ruchu. Potrzebowałam dla nich czegoś, co podniesie ich wydajność oraz czegoś co przyspieszy regenerację po wysiłku. Kiedy więc Game Dog zgłosił do TOP for DOG`a Muscle Booster, to bez wahania zgłosiłam się po niego.

Testerkami Muscle Booster zostały karmiąca Twiggy (bo chciałam pomóc jej szybko wrócić do formy) oraz będąca w wiecznym pędzie Yuma (chciałam zminimalizować powysiłkowe uszkodzenie mięśni). Czy preparat się sprawdził? Czy zobaczyłam rezultaty?

Muscle Booster

MUSCLE BOOSTER – CO TO JEST?

Pokarm uzupełniający na bazie hydrolizowanego białka z mięsa wołowego oraz suszonych jaj kurzych. Lekko strawne i dobrze wchłanialne białko o wysokiej wartości biologicznej dostarcza organizmowi psa wszystkie niezbędne aminokwasy, skutecznie wspomagając rozwój muskulatury i siły mięśniowej oraz skracając czas rekonwalescencji po chorobach przebiegających ze znacznym ubytkiem masy ciała.
Tłuszcz jajeczny i niewielki dodatek wyselekcjonowanych węglowodanów zapewniają szybki zastrzyk energii i podnoszą wydajność organizmu psa w trakcie wysiłku.

Preparat dedykowany psom sportowym i pracującym, sukom hodowlanym w trakcie laktacji i późniejszego powrotu do optymalnej kondycji, zwierzętom w trakcie rekonwalescencji oraz po zabiegach ortopedycznych związanych z długim unieruchomieniem i spadkiem masy mięśniowej.

Muscle Booster

MUSCLE BOOSTER – SKŁAD

Hydrolizowane białko wołowe – białko mięsne pozyskane z europejskiej wołowiny. Hydrolizacja enzymatyczna białka zapewnia doskonałą przyswajalność, co minimalizuje ryzyko wystąpienia stanów katabolicznych nawet u zwierząt obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym. Jest źródłem wszystkich niezbędnych aminokwasów.

BCAA – egzogenne aminokwasy rozgałęzione, niezbędne do rozwoju muskulatury i kształtowania sylwetki psa sportowego. Zwiększają wzrost włókien mięśniowych oraz skutecznie chronią je przed procesami katabolicznymi.

Tauryna – aminokwas biogenny niebiałkowy o dużej aktywności biologicznej. Przyspiesza regenerację mięśni po treningu i nasila procesy anaboliczne, jednocześnie minimalizując katabolizm mięśni. Wzmacnia skurcz mięśnia sercowego.

Bromelaina – enzym rozkładający białko, aktywnie wspierający organizm w jego trawieniu. Wykazuje działanie przeciwzapalne – hamuje działanie prostaglandyn prozapalnych, zmniejszając tym samym ból i opuchliznę po urazach sportowych oraz przyspiesza gojenie ran.

Sproszkowane jaja – tłuszcz z żółtka jaja kurzego dostarcza energii ale również stanowi cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz fosfolipidów np. choliny mającej prozdrowotny wpływ na wątrobę. Białko jaja jest źródłem wartościowego białka.

Witaminy z grupy B – biorą udział w przemianach metabolicznych prowadzących do powstania energii, w tym pozyskania energii z aminokwasów oraz wykorzystania glikogenu mięśniowego. Biorą udział w procesie tworzenia czerwonych krwinek i pozytywnie wpływają na transport tlenu do komórek. Przyczyniają się do właściwego funkcjonowania układu nerwowego.

Muscle Booster

MUSCLE BOOSTER VS CARDIGANY

Twiggy zaczęła otrzymywać preparat karmiąc swoje maluchy. Wprowadziłam go delikatnie, tak aby nie było sensacji żołądkowych – podawałam połowę porcji, a po tygodniu zwiększyłam do ilości docelowej. Ani maluchom, ani suce nie było absolutnie nic.

Dlaczego zdecydowałam się podawać ten produkt suczce, która nie jest psem sportowym? Ano dokładnie po to, aby szybko wróciła do świetnej kondycji. Bardzo jej brakowało długich spacerów i wysiłku, ona wręcz czekała aż będzie mogła iść z nami na długie spacery w góry. Za każdym razem, kiedy zostawała, to czuła się bardzo rozczarowana…

Yuma natomiast dostała preparat aby szybciej się regenerować. Dziewczyna chodziła na długie spacery, a także biegała z Pawłem. Było widać, że po wysiłku dochodzi do siebie dosyć długo (wpływ miały na to na pewno też upały).

Muscle Booster

To, co zauważyłam, to na pewno poprawę formy u dziewczyn. Twiggy była pełna energii, na spacerach nie męczyła się bardziej niż reszta stada. Yuma za to wracała do domu z wywieszonym ozorem, padała na podłogę, a po 15 minutach była gotowa do działania 😀 Natomiast jest wspólny mianownik podawania preparatu dziewczynom – zdecydowanie bardziej zarysowały się mięśnie ud! Nie bardzo wierzyłam, że można bardziej je uwidocznić – jak się okazuje można!

PeeS. Ja mam jedną malutką prośbę do producenta. Może dałoby radę przymocować miarkę tak, aby nie trzeba było wkładać ręki aż na dno opakowania? Proooszę.

Muscle Booster

W imieniu redakcji, Joanna.

Share: