Nasza sesja ślubna!

Piekielna Dolina – miejsce tajemnicze, niezadeptane przez ludzi. To tu postanowiliśmy zrealizować naszą sesję ślubną. Postanowiliśmy pokazać Wam kilka kadrów stąd abyście przekonali się o wyjątkowości tego miejsca. Zapraszamy!

Na Zamek Chojnik większość ludzi wybiera się czerwonym lub czarnym szlakiem z parkingu położonego w Sobieszowie. Jest to podejście najłatwiejsze, ale bardzo przyjemne. Pisaliśmy o nim tutaj Spacer na Zamek Chojnik – zapraszamy serdecznie do lektury 🙂 Jest jednak miejsce niezwykłe, miejsce tajemnicze (zwłaszcza jesienią), miejsce gdzie nie ma tłumów. Warto na Zamek Chojnik udać się szlakiem z parkingu w Zachełmiu. Warto iść na Zamek Chojnik przez Piekielną Dolinę!

Piekielna Dolina

PIEKIELNA DOLINA – HISTORIA KUNEGUNDY

Różne są wersje legendy o pięknej i okrutnej dziewicy. Najczęściej utrzymuje się, iż Kunegunda była córką kasztelana, który dowodząc swej junackiej sprawności przyjął zakład, że objedzie konno zamkowe mury. Konia dosiadł lecz  murów nie objechał; runął w przepaść.

Godna ojca córka złożyła śluby, że rękę odda tylko temu, który odważy się zrealizować z powodzeniem nieudany wyczyn kasztelana. Wieść niesie, że wielu starających się padło ofiarą piękności i przysięgi Kunegundy, kończąc żywot wśród głazów Piekielnej Doliny. Biegły lata. Zamek zyskał złą sławę. Uroda kasztelanki przygasła. Konkurentów ubywało. Zdawało się, że Kunegunda do końca dni swoich trwać będzie w panieńskim stanie, gdy na zamkowy dziedziniec wjechał piękny młodzieniec. Na jego widok Kunegunda gotowa była złamać złożone śluby. Nie pomogły łzy i błaganie. Młodzieniec był nieustępliwy. Poddał się próbie, a zwyciężając rzekł: „Pani, przybyłem by pomścić owych nieszczęsnych, których twa pycha i duma pozbawiła życia. Zaś ciebie nie pragnę wcale”. Mówiąc to cisnął rękawicę i odjechał. A  Kunegunda urażona doznanym zawodem i hańbą rzuciła się w przepaść, gdzie śmierć znalazło tylu dzielnych rycerzy.

Piękna, tragiczna i zarazem romantyczna historia. Przysięgam Wam, że nie kazałam Pawłowi objeżdżać Zamku dookoła, ba nie kazałam mu konno jeździć! Jednak do Piekielnej Doliny powracać będziemy, bo jest to miejsce niezwykłe.

Piekielna Dolina

PIEKIELNA DOLINA SPACER NA ZAMEK CHOJNIK

Auto zostawiamy na parkingu w Zachełmiu i udajemy się szlakiem do góry. Spokojny spacer, bez dużych przewyższeń. Spokojnie mogę powiedzieć, że jest to bardzo fajny szlak na bieganie! W dole szemrze potok, jest naprawdę zjawiskowo. Dochodzimy do rozdroża i tu już kierujemy się żółtym szlakiem do Zamku Chojnik. Dochodzimy do głazowiska, jeszcze krótka przerwa na odpoczynek, w naszym wypadku na zmianę obuwia i możemy zaczynać!

góry z psem

Kamiennymi stopniami ruszamy do góry. To z tej strony znajduje się cudowne skalne głazowisko, a także wspaniałe granitowe stopnie. Miejsce to jest najpiękniejsze jesienią, kiedy to pod nogami zalegają kolorowe liście, mech jest soczyście zielony a nas otacza gęsta mgła… Plus 100 do pięknych fot i tajemniczości 🙂

Kiedy wejdziemy na górę, to mamy szansę udać się na punkt widokowy. Widać stąd Karkonosze, a także Izery – od Śnieżki po Wysoki Kamień! Rankiem jest tu piękne ciepłe i miękkie światło. Polecamy ten spacer w ramach tzw. odskoczni od długich wędrówek, albo dla osób i psów nie chodzących po górach na co dzień 🙂

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na tej sesji mogli być gdziekolwiek indziej niż w górach, oraz aby nie było z nami psów! Spisały się dzielnie, pięknie pozowały i nawet (o dziwo!) słuchały nas!!!

góry z psem

góry z psem

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Wisienka na Torcie.

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: