Jak szukamy nowych miejsc na wędrówki?

Często pytacie nas „jak znajdujecie trasy?” lub „gdzie wy znajdujecie te wszystkie miejsca?”. Mówiąc szczerze, to nie jest nic trudnego! Podzielimy się z Wami naszymi tipami na nasze psie górskie wędrówki.

Góry z psem – to nasz sposób na wędrówki. Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, to serdecznie Cię witamy – rozgość się u nas i zostań na dłużej. Będzie nam bardzo miło. Lubimy szukać nowych miejsc, ładnych punktów, wymagających lub łatwych tras. Swoje okolice znamy, ale wciąż natrafiamy na jakieś nieodkryte szlaki czy miejsca. Dziś podpowiemy Wam, jak szukamy tych miejsc, o których nie mamy bladego pojęcia! To co? Zaczynamy!

GOOGLE MAPS

Najprostszym sposobem jest odpalenie google maps i znalezienie obszaru, który nas interesuje. Tu specem jest Paweł – to on jest logistykiem naszych wypraw! Czy kiedykolwiek się pomyliliśmy w tym temacie? Nie pamiętam takiego zdarzenia! Wszak mamy tu wszystko, co jest nam potrzebne. Po drodze obczajamy sklepy, parking i czy znajdziemy miejsce na obiad/kolację w okolicy. To jest nasz pierwszy krok!

Karkonosze z psem

MAPA TURYSTYCZNA

mapaturystyczna.pl, to kolejne miejsce, gdzie sprawdzamy szlaki. Tu patrzymy na przebiegi szlaków i planujemy całość wędrówki. Lubimy policzyć czas przejścia, co pozwala nam zaplanować cały wypad i wydłużać lub skracać szlaki. Dodatkowo widzimy jakie kolory szlaków wybieramy, jakie mamy punkty pośrednie czy jakie są przewyższenia. Mapy można przeglądać w trzech warstwach: mapa szlaków, zdjęcia satelitarne i sygnatura czyli skany tradycyjnych map, przy odrobinie wiary w technologię i dobrym zasięgu zastępują klasyczne mapy. Serio, uwielbiamy tą stronę! Polecamy ją każdemu z Was 🙂

karkonosze z psem

MAPY.CZ

Od niedawna korzystamy z mapy.cz, które poleciła nam Asia z Pufoświat. Bardzo dokładne, mają zaznaczone nie tylko szlaki ale również wszystkie drogi leśne! Tak, tak często chodzimy poza szlakami tam gdzie jest to możliwe i dozwolone! Pamiętajcie, że w Parkach Narodowych nie wolno poruszać się poza wyznaczonymi szlakami!

góry z psem

INTERNETOWE GRUPY GÓRSKIE

Na Facebooku jest wiele grup poświęconych górskim wędrówkom. Sporo postów stamtąd pojawia mi się na tablicy, sporo miejsc mnie zachwyca. Mam taką zakładkę w xls, w której zapisuję miejsca do odwiedzenia. Mam ją podzieloną na regiony, pasma górskie oraz na kraje. Często posiłkujemy się nią podczas poszukiwania miejsca na wypad. Zwykle wpisuję wówczas nazwę w google, oglądam  grafiki i podejmujemy decyzję czy tam chcemy jechać.

Jak widzicie nie jest to takie trudne, jak się może wydawać. Łatwo i prosto jest zaplanować wyprawy i nie trzeba tu kończyć żadnych studiów 😀 Mapa jest podstawą, zawsze zabierajcie też jej papierową wersję ze sobą, bo zasięg w górach bywa zdradliwy…

Do zobaczenia na szlaku!

Share: