SZWAJCARIA LWÓWECKA NA SPACER Z PSEM

Przy drodze łączącej Jelenią Górę i Lwówek Śląski warto zatrzymać się na urokliwy spacer. Ale jak to spacer przy głównej drodze? Zdecydowanie warto zaryzykować! Jeżeli chcielibyście zobaczyć co może łączyć Szwajcarię i Lwówek Śląski, to zapraszam Was na króką wycieczkę z nami.

Park Krajobrazowy Doliny Bobru, to liczne szlaki piesze i rowerowe. Park położony jest na terenie kilku gmin, a najpiękniejszy jego fragment to ten wzdłuż rzeki Bóbr. Ale o tym innym razem, bo najpiękniej tu wiosną i latem, kiedy to wszystko pięknie kwitnie, a psy mogą kąpać się w rzece. Możecie być pewni, że napiszemy o tym pięknym miejscu!

Jednak do brzegu, a może raczej do szczytu! Tuż koło Lwówka Śląskiego znajduje się idealne miejsce na spacer. Miejsce to jest nazywane jest Szwajcarią Lwówecką. Skąd nazwa? Niestety nie znalazłam tej informacji – jeżeli ktoś z Was wie, to dajcie znać i dopiszę 🙂

Szwajcaria Lwówecka, to grupa malowniczych skał piaskowych. Takie skupiska skalne znajdziecie jeszcze w Górach Stołowych, ale tam oczywiście są one zdecydowanie większe! Jest to doskonałe miejsce, z którego widać przepiękną panoramę Karkonoszy. Jeszcze kilka lat wstecz zbocza porastały duże ilości drzew, jednak w 2014 ścięto je i dzięki temu możemy podziwiać piękne widoki.

Wejście na górę jest dosyć strome, wystające korzenie i jest naprawdę przyjemnie. Na górze miejsce po ognisku – uwaga na psie łapki i szkło… Jednak idziemy dalej i wchodzimy na skałki. Jest naprawdę uroczo, tylko pogoda nie rozpieszcza i nie widać niestety nic poza najbliższą okolicą. Nie zrażamy się jednak i dalej idziemy na spacer. Możemy stąd dojść zarówno do Wlenia, jak i do Lwówka Śląskiego. Wybieramy jednak zejście w dół i dojazd do Lwówka samochodem 😉 Ale o tym kiedy indziej 🙂

Reasumując miejsce bardzo fajne i urokliwe. Warto zatrzymać się tu będąc w okolicy. Ale specjalnie dla tego miejsca nie jechałabym. Na blogu znajdziecie wiele fajniejszych, a jednocześnie bardzo łatwych tras spacerowych.

 

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: