ROZPUŚCILIŚMY NASZE PSY

Od jakiegoś czasu na psich grupach czytam czego psom nie wolno robić w domu, na spacerze, w restauracji czy na wakacjach. Wszyscy udzielają perfekcyjnych porad, doradzają i zniesmaczeni patrzą na te nieułożone psy. Przestało mnie dziwić to, że każdy zna naszego psa lepiej od nas. Czy zatem każdy czworonóg jest perfekcyjny?

Wychowanie psa, to temat rzeka… Wiele porad co robić, jak uczyć, co wolno, a czego nie wolno – od samego czytania właściciel psiego malucha ma mętlik w głowie. Czy naprawdę każdy pies jest perfekcyjny? Dziś przedstawię Wam nie tylko to, co nasze psy muszą robić. Dziś pokażemy Wam, co nasze psy robią w domu! Przyznajemy się – rozpuściliśmy nasze psy! Wychowanie psa nie zawsze jest bułką z masłem 😉

(NIE) WYCHOWANIE PSA

Nasze psy SZCZEKAJĄ! Jedni twierdzą, że dużo (bywa), natomiast inni mają je za całkiem ciche stadko. Prawda jest taka, że nasze drą japy w konkretnych sytuacjach.

 • Kiedy ktoś przychodzi do domu, to następuje ekscytacja. Wówczas prym wiedzie Yuma wraz z córeczką Meridą. Jest pełna ekscytacja, radość, emocje. Zdecydowanie jest to wkurzające, ale przywykliśmy i chyba mamy to gdzieś. Ostatecznie nie odwiedzają nas codziennie znajomi, a my psy możemy na czas powitania zamykać w psiarni 😉
 • Kiedy ktoś się kręci wokół domu. Rzadko nasze psy biegają samopas po ogrodzie i rzadko mają okazję szczekać na ludzi za płotem. Ale kiedy już mają okazję, to korzystają z niej. Tego ich nie próbujemy nawet oduczyć! Koło nas jest mały ruch, więc każdy alarm o obcym koło domu jest przydatny.
 • DRĄ SIĘ w domu na widok saren czy kota za płotem. Mamy to szczęście, że z tarasu na piętrze widać góry i teren przed domem. Za naszym ogrodzeniem (które już mamy od pół roku) chodzą sobie sarny… No i niestety ale naszym psom bardzo się to nie podoba. Nauczyły się tak szczekać, bo zanim do ich dopadniemy, to sarenek już nie ma a psy leżą cicho na kanapie.

wychowanie psa

Nasze psy ŚPIĄ W ŁÓŻKU… Tak nasze psy śpią w łóżku z nami. Doprowadza to do sytuacji, kiedy wyglądamy niczym niedopasowany Tetris. Nie wyrzucamy psów, mogą spać z nami i mało tego LUBIMY TO!!!

Nasze psy MAJĄ W NASZYM DOMU WIĘKSZE PRAWA OD GOŚCI. Tak, nasze psy mieszkają z nami i wolno im więcej. Jeżeli komuś to nie odpowiada, to nie musi nas odwiedzać. Spokojnie możemy spotkać się w kawiarni czy w restauracji.

Nasze psy ŚPIĄ NAM NA KOLANACH, A MY SIĘ NIE RUSZAMY. Bo jak wyrzucić pieska z kolan, kiedy tak słodko śpi?

Nasze psy MAJĄ W DOMU WIELE PRAW, ALE NIEWIELE OBOWIĄZKÓW. No dobra – nie mają żadnych obowiązków 😉

Nasz pies, zwany Meridą WSKAKUJE NA STÓŁ W JADALNI. Tak, Rude Zło potrafi wejść na stół (nie stolik kawowy!) i zjeść np. mięso, wypić kawę, zjeść ciasto. To jest najgorsza rzecz, którą robi i staramy się ją oduczyć tego. Póki co odnieśliśmy sukces połowicznie…

Nasze psy (Yuma oraz Merida) CIĄGNĄ NA SMYCZY! Przykro jest to nam mówić, ale tak właśnie jest. W pojedynkę jak idą, to jest super. Ale stadnie już to nam wychodzi. To jest nasz brak konsekwencji, ale podobno nie można mieć wszystkiego…

wychowanie psa

ROZPUŚCILIŚMY NASZE PSY? SERIO?!

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że nasze psy są rozpuszczone jak dziadowskie bicze.  Psom wolno bardzo duże i doskonale to wykorzystują. Ale żeby nie było, że to chodzące potworki, to naszym psom również wielu rzeczy nie wolno 😛

 • nie wolno im ściągać ze stołu (Rude Zło ma odmienne zdanie w tej materii!)
 • nie wolno im szczekać bez powodu (darcie japy na sarny czy kota za oknem zaliczamy właśnie do tego)
 • nie wolno im jeść na łóżku czy na kanapach (gryzaki zaliczają się wciąż do jedzenia)
 • nie wolno im brudnym wchodzić na kanapy, fotele oraz łóżka
 • nie wolno im burczeć na hotelowe psy
 • nie wolno im wyskakiwać z bagażnika bez pozwolenia (bardzo mocno to egzekwujemy, bo nie raz bagażnik z psami otwieramy w mieście)
 • nie wolno im burczeć na siebie (tu Twiggy ma odmienne zdanie i stara się je wyrażać)
 • nie wolno im gryźć się (Merida próbowała parę razy rządzić ale kulturalnie wyjaśniliśmy jej, że nie tędy droga!)

wychowanie psa

Należało się przyznać do tego, że ani MY, ani nasze psy NIE SĄ IDEALNE! Czy byśmy chcieli? Chyba nie 😀 Lubimy chaos, jest nam w nim dobrze i dobrze jest też naszym psom. Stworzyliśmy taką rodzinę 2+4, która nam odpowiada. Z pewnymi nawykami walczymy, inne pielęgnujemy – taka nasza ludzko-psia codzienność!

A Wasze psy są idealne? A może są rozpieszczone? Czy wychowanie psa poszło Wam gładko czy nadal odczuwacie mrowienie na myśl, co ten Wasz pupil odjaniepawlił? Ciekawi jesteśmy Waszych relacji i zasad panujących w domu!

wychowanie psa

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: