APTUS® APTO-FLEX

APTUS® APTO-FLEX, to produkt który idealnie sprawdzi się u naszej emerytowanej Biby. Dziewczyna jest suplementowana od dawna, a ostatnio zrobiliśmy przerwę od wszelkiej maści leków i supli. Pojawiła się możliwość przetestowania APTUSa, więc nie wahałam się ani chwili.

APTUS to preparat w postaci syropu o działaniu chondroprotekcyjnym. Oznacza to, że wspomaga on układ ruchu naszych czworonogów. Jest on polecany w profilaktyce oraz w okresie rekonwalescencji. My jesteśmy tak naprawdę gdzieś pomiędzy. Rekonwalescencja już za nami, ale profilaktyka też dawno za nami. Chyba najprościej jak napiszę, że my podtrzymujemy dobrą formę po leczeniu. Najważniejsze, że podtrzymujemy skutecznie!

APTUS® APTO-FLEX

Apto-flex chroni chrząstki stawowe i wspiera zdrowie stawów. To dobrze przyswajalny i smaczny syrop, który jest łatwy do podania. Zawiera połączenie kilku substancji o właściwościach chondroprotekcyjnych, które wspierają zdrowie stawów, chrząstek i więzadeł.

  • Kwas hialuronowy główny składnik mazi stawowej, zapobiega ocieraniu powierzchni stawu zapewniając jego ruchliwość i chroniąc przed bolesnym procesem erozji;
  • Kolagen białko strukturalne o bogatym składzie aminokwasowym, źródło czynników budulcowych dla stawu;
  • MSM naturalne źródło siarki organicznej niezbędnej do odbudowy stawów i ich komponentów, ma silne działanie przeciwutleniające;
  • Siarczan chondroityny jeden z podstawowych składników chrząstki o działaniu przeciwzapalnym;
  • Siarczan glukozaminy składnik więzadeł stawów, chroni przed rozwojem stanów zapalnych kości i stawów- osteoarthritis;
  • Ekstrakt z żurawiny stanowi źródło witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy: wit. A3, ß-karoten, luteina, zeoksantyna, wit. B1, wit. B2, wit. B3, wit. B5, wit. B6, wit. B9 = kw. foliowy, wit. C, wit. E, wit. K, Ca, Fe, Mg, Mn, P, K, Na, Zn, antocyjany, flawonole, kwasy fenolowe i proantocyjanidyny.

APTUS

My podajemy syrop Bibuni do każdego śniadania. Jest to najłatwiejsza forma podania jej – nie muszę nic dawać do wylizywania, bo miska po posiłku wygląda jak wyjęta ze zmywarki 😉 Bibulec bardzo lubi syrop – test smaku prosto z kieliszka się odbył i APTUS APTO-FLEX zdał go śpiewająco, to znaczy mlaszcząco!

EFEKTY OSIĄGNIĘTE?

Nie można tego stwierdzić jednoznacznie. Z tym testowaniem supli, to chyba powinniśmy na początku robić badania krwi, a potem po podawaniu powtórzyć je i zobaczyć czy poprawiły się czy nie. Ale podchodzę do takich tematów zdroworozsądkowo. Psom robię badania krwi oraz usg regularnie, ale przy podawaniu supli badać nie będę.

góry z psem

To co mogę powiedzieć o efektach, to są moje subiektywne odczucia. Podzielę się z Wami tym, co zaobserwowałam:

  1. Biba po długim górskim spacerze nie kuleje! To jest chyba najlepsze, co mogło nas spotkać. Dziewczyna może hasać (w granicach rozsądku rzecz jasna), a my cieszyć się jej towarzystwem podczas wędrówek.
  2. Biba wskakuje bez problemu na kanapy oraz do łóżka. Był taki moment, że nie była w stanie wejść i musieliśmy ją wkładać. Teraz na szczęście wszystko jest w normie.
  3. Pierwszy raz od dawna Bibunia nie odczuła zmiany pogody. Nie było bóli reumatycznych, ani żadnego sztywniejszego chodzenia w związku z wilgocią na zewnątrz.
  4. Jest po prostu radosnym pieskiem, o którym nikt z nas nie powiedziałby, że ma 8 lat!

Jeżeli to Was nie przekonuje, to nie wiem co powinno… No dobra, pewnie naukowe podejście. Musicie mi jednak wybaczyć, bo humanistka ze mnie a nie ścisły umysł. Naukowe podejście jest mi niezwykle obce!

góry z psem

Czy uważamy, że APTUS® APTO-FLEX sprawdził się u nas? Jedyna słuszna odpowiedź brzmi TAK!

APTUS

Share: