TEST KARMY BOZITA

Karmę Bozita z reniferem testowaliśmy już w poprzedniej edycji. W tym roku skusiliśmy się na testy karmy suchej oraz mokrej. O tym, co Bozita posiada w swoim asortymencie i o tym czy Yuma podzieliła się jedzeniem z resztą stada przeczytacie w tej recenzji.

Tegoroczna edycja TOP for DOG pozwoliła nam wypróbować karmę Bozista bez dodatku zbóż LAMB.  Karmę, którą znają chyba wszyscy psiarze, ale czy znacie pełną gamę karm, którą Bozita oferuje?

BOZITA BEZ DODATKU ZBÓŻ LAMB

Bez zawartości zbóż ze smakowitą, świeżo przyrządzoną jagnięciną jako jedynym źródłem białka zwierzęcego. Dobrze zbilansowane poziomy kwasów omega 3 i 6. Jedno źródło białka zwierzęcego dla potrzeb psów wrażliwych.

SKŁAD

Jagnięcina 31% (świeżo przyrządzona jagnięcina* 15%, suszona jagnięcina 13%, bulion z jagnięciny 3%), skrobia grochowa*, suszone ziemniaki*, tłuszcz kostny* (6%), białko ziemniaczane*, suszona pulpa buraczana*, minerały, lignoceluloza*, siemię lniane* (1%), drożdże*. *Naturalne składniki.

Bozita

Karmę zajadała Yuma, która miała też przyjemność zajadać karmę z reniferem. Podobnie, jak przy poprzednim przestawieniu na karmę nie było żadnych sensacji żołądkowych. Twarde Dowody ok, chociaż nie mogłyby być mniejsze… Yumcia zajadała karmę ze smakiem, co dziwne nie jest – ona zawsze jest gotowa na jedzenie! Granulki były odpowiedniej wielkości – psica gryzła a nie łykała. Bardzo dużym plusem, o czym piszę zawsze, jest strunowe zamknięcie. Rozwiązanie idealne, zwłaszcza teraz przy remoncie i szczeniakach, kiedy nie mamy dużo miejsca na pudła z karmami. Jedynym minusem, który muszę napisać to fakt, że Yuma zjada podwójną porcję. Tak, tak! PODWÓJNĄ! I nie jest gruba! Wg naszych obserwacji karma nie jest kaloryczna i należy bacznie obserwować psa i jego kondycję po przestawieniu na karmę BOZITA.

MOKRA KARMA BOZITA GRAIN FREE

Kolejna mokra karma, której mogliśmy spróbować w tej edycji TOP for DOG. Yuma dostała zapas mokrej karmy i zajadała puszeczki ze smakiem, jako uzupełnienie diety w dni treningowe. Dostaliśmy zarówno puszki duże (625g), puszki małe (200g) oraz kartoniki (370g). Smaki, które zajadała Yuma:

Bozita

 • Pasztet z Reniferem
 • Pasztet z Łosiem 
 • Pasztet z Łososiem
 • Pasztet z Jagnięciną
 • Pasztet z Indykiem
 • Pasztet z Wołowiną
 • Kawałki w galaretce z reniferem
 • Kawałki w galaretce z łosiem
 • Kawałki w galaretce z łosiem
 • Kawałki w galaretce z indykiem
 • Kawałki w galaretce z kurczakiem
 • Kawałki w galaretce z kurczakiem i ryżem

Duże puszki Yuma dostawała w dni treningowe do posiłków. Obyło się bez rewolucji czy brzydkich zapachów 😉 Co do smakowitości, to chyba należy zapytać samej zainteresowanej. Myślę jednak, że po odgłosach mlaskania wydawanych podczas posiłków – były boskie!

Małe puszki i kartoniki świetnie się sprawdzają podczas górskich wędrówek. Dostają albo po jednej małej puszeczce, albo kartonik na pół. Akurat są niewielkie, opakowania nie zajmują dużo miejsca w plecaku, co jest dla nas bardzo ważne. Dodatkowo dzięki opakowaniom z kartonu – są lżejsze! Tak – w plecaku każdy gram jest a wagę złota!

Bozita

Dziewczyny oszalały na punkcie galaretek! Każde otwarcie powoduje ślinotok i przepychanie się kto pierwszy 😉 Na pewno gdyby mogły, to na swoim blogu poleciłyby go wszystkim psim koleżankom i kolegom! A, że nie mogą, to ja polecam mokre karmy Bozita dla każdego czworonoga!

Bozita

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: