TOP5! MIEJSC NA JEDNODNIOWY WYPAD Z PSEM

Nasze wypady na jeden dzień zawsze się sprawdzały. Nie zawsze możemy pojechać gdzieś na weekend, bo kasa, bo coś do zrobienia, bo wieczny brak czasu i w ogóle milion innych „bo”! Przedstawimy Wam zatem nasze sprawdzone i fajne miejsca, które możecie odwiedzić i miło spędzić czas wolny 🙂

podróże z psem, z psem w góry, karkonosze z psem

1. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Sierpc, woj. mazowieckie
Wspaniałe i niesamowite muzeum z duszą. W dodatku dla osób mieszkających w Warszawie, to tylko godzinka w aucie! Miejsce, które chcemy Wam polecić to najlepszy sposób, aby przenieść się w przeszłość, zobaczycie jak żyli nasi pradziadowie. Na żywo będziecie mogli obcować ze zwierzętami, a na końcu czeka Was przepyszna uczta! Miejscowe specjały przyprawią Was o szybsze bicie serca, a także o wzmożoną pracę ślinianek na sam zapach w miejscowej karczmie. Pamiętajcie aby kupić miejscowy chleb – uwierzcie, że takiego nie dostaniecie już nigdzie (matko i córko ślinka mi pociekła).
muzeum wsi mazowieckiej, podróże z psem, wakacje z psem
Kiedy będziecie wybierali się w góry, to koniecznie wybierzcie Sudety. Dlaczego? Wiadomo, że tu jest najpiękniej i (JESZCZE!) można iść z psami wszędzie. Kiedy już zawitacie w te okolice, to warto udać się w Izery. Stacja Turystyczna Orle, wiadomo, że poleca się zawsze i każdemu! Ale jest miejsce bardziej magiczne – to czeska Izerka. Miejscowość na końcu świata, która czasem bywa odcięta od świata! Możecie tam dojść z Jakuszyc albo dojechać po czeskiej stronie. Znajdziecie tam spory parking. W samej Jizerce zjecie w kilku miejscach, możecie odwiedzić budynek dawnej huty. Zapiszcie sobie na liście miejsc do zobaczenia koniecznie!
podróże z psem, wakacje z psem, izery z psem, z psem w góry
Za Białymstokiem, za Hajnówką jest miejsce magiczne, gdzie czas się zatrzymał. Tym miejscem jest Sioło Budy. Kresowe domki oraz skansen wzbudzają zachwyt u odwiedzających, a opowieści Pani Marii i Pana Sergiusza są magiczne. Olbrzymim plusem tego miejsca są przychodzące za płot żubry, które możecie mieć na wyciągnięcie ręki, a jak spytacie Państwa Niczyporuk, to powiedzą Wam gdzie żubry stacjonują cały czas. Oczywiście możecie też odwiedzić zagrodę Żubrów w Białowieży. W Siole Budy znajduje się też wspaniała Karczma Osocznika. To tam skosztujecie miejscowej kuchni, a każde danie jest wspaniałą kulinarną przygodą. Bardzo lubimy regionalną kuchnię i zawsze chętnie odwiedzamy takie miejsca.
sioło budy, podróże z psem, wakacje z psem
Wiecie gdzie znajduje się najstarsze w Polsce liceum ogólnokształcące? Tak, masz rację. To „Małachowianka” w Płocku. Warto odwiedzić to miasto, zajrzeć nad Wisłę, przejść się Starym Miastem. Mnie urzeka malutki ryneczek, a psy zachwycały się wszechobecnymi gołębiami. Warto obejrzeć panoramę okolicy – Wzgórza Tumskie – wyremontowane z miejscami do przycupnięcia. Warto zejść nad Wisłę – możecie znaleźć tu plaże i miejsca do wybiegania psów, lub udać się na przeciwną stronę rzeki i tam udać na spacer wałami nadwiślańskimi. Jeżeli starczy Wam czasu i ochoty, to możecie wybrać się nad okoliczne jeziora i tam poczuć się, jak na wakacjach.

podróże z psem, płock, stolica Mazowsza

 

Zaraz za rogatkami Warszawy jest magiczne miejsce to Otwock. Warto się tu wybrać na miły i spokojny spacer, a także na wodowanie psów. Znajdziecie tu zarówno miejsca płyciutkie, gdzie woda będzie sięgać Wam do kostek, jak i trochę głębsze. Możecie tu usiąść na piaszczystej plaży (TĘSKNO!kiedy to piszę mamy śnieg za oknem po kolana), rozpalić grilla i miło spędzić dzionek. A kiedy już zatęsknicie za cywilizacją, to warto udać się do miasta i poszukać słynny domków w stylu Świdermajer. Polecamy Wam serdecznie odwiedzić to miejsce, bo Świdermajerów jest coraz mniej…

świder, świdermajer, pies w podróży, welsh corgi cardigan, corgi, cardigan, otwock

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: