Na plaży, na plaży fajnie jest.

Kiedy mieszkasz w Warszawie ale marzy Ci się wypad na plażę, to jest takie miejsce, które musicie odwiedzić. Plaża w Łomnej jest znana wśród psiarzy i okolicznych mieszkańców. Ale znajdziecie sobie bezpieczne i spokojne miejsce, gdzie Wasz psiak będzie mógł popływać, a Wy odpoczniecie.

Pogoda nas rozpieszcza – mamy prawie połowę października a pogoda nas rozpieszcza. Nie pamiętam aż tak ciepłego października więc tym bardziej miło. Piękny słoneczny poranek i zapadła decyzja, że należy go spędzić na plaży. Dotrzeć nad morze w ten weekend nie mogliśmy więc musiała nas zadowolić nadwiślańska plaża w Łomnej.

plaża w Łomnej

PLAŻA W ŁOMNEJ

Nadwiślańskie plaże znamy i lubimy. Do tej pory jeździliśmy na wilanowską plażę, duża, piaszczysta ale też dużo ludzi. Tym razem postanowiliśmy pojechać na plażę, która jest niedaleko nas, a do której przymierzaliśmy się już jakiś czas temu. Plaża położona jest w miejscowości Łomna, a więc zaledwie jakieś dwadzieścia kilometrów z warszawskiej Woli . Plaża duża, piasek czysty, dziś przyjemnie ciepły, aż chciało się usiąść i piknikować.

plaża w Łomnej

DOJAZD NA PLAŻĘ

Wyjeżdżamy trasą na Gdańsk i kierujemy się do miejscowości Łomna. Przez Łomną jedziemy główną ulicą Jana Kochanowskiego. Mijamy kościół po prawej stronie i kilkanaście metrów za nim skręcamy w prawo, w polną drogą (nie urwiemy nic, chyba że mamy bardzo niskie auto wówczas ostrożnie). Drogą kierujemy się do końca, do wału. Pod wałem parkujemy auto i dalej idziemy przed siebie prosto, w stronę wody 🙂 Przechodzimy przez niewielki lasek (nasze psy zażywają tu błotnego SPA) i docieramy do piaszczystego podwarszawskiego raju.

plaża w Łomnej

Psiarzy było kilku ale raczej każdy pilnował swojego czworonoga. Przyszła do nas Pani z terierem i zapytała czy może się socjalizować z dziewczynami – rzadka sytuacja z pytaniem o pozwolenie na zabawę. Szanujemy! Drugim psiakiem, który upodobał sobie Bibulca i Yumę był bulterier. Pies „morderca” o gołębim sercu – przychodził miziać się do nas i łamał wszelkie stereotypy przedstawiciela swojej rasy.

plaża w Łomnej

Plażę serdecznie polecamy wszystkim zapsionym – super miejsce, przyjemny i czysty piasekoraz płytka woda – dzięki temu psiaki mogą ganiać po wodzie bez strachu o dość silny nurt.

 

Share: