Wataha cardiganów w kuchennym natarciu

Karmienie stada psów jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli każde z nich je coś innego. Na szczęście Merida oraz Yuma zajadały się ostatnio karmami Wataha. Jesteście ciekawi dlaczego suczce w ciąży zdecydowałam się podawać właśnie tą karmę? Zapraszam do lektury!

Kolejna karma podczas tegorocznej edycji TOP for DOG, o której istnieniu nigdy nie słyszeliśmy. Dlaczego zatem nie wypróbować tego, co nam jest nieznane? Skoro produkt przekonuje nas składem, to warto przekonać się czy naszego psa przekona także.

WATAHA – NAJLEPSZA KARMA NA ŚWIECIE?

Kiedy zajrzałam na stronę marki, to w pierwszej chwili pomyślałam sobie, że mają o sobie wysokie mniemanie. A dlaczego? Przeczytajcie sami:

Nie używamy żadnych składników, które często powodują alergie.

W rezultacie dostarczane są wszystkie białka, kwasy tłuszczowe, węglowodany, witaminy i minerały, których potrzebuje twój pies.

„Dlatego prawdopodobnie karmy i przysmaki Wataha są najlepsze na świecie „

Ale dlaczego w sumie nie pisać tak o produkcie, który jest dobry i który uważamy za dobry? Czemu mamy się nie chwalić tym co stworzyliśmy? Pomyślałam, że skoro ktoś produkuje najlepsze karmy na świecie, to musimy ich koniecznie spróbować. Przecież mamy najlepsze psy na świecie!

karmienie psa w górach

DZICZYZNĘ A MOŻE KACZKĘ, DZIEDZICZKO?

Wataha ma szeroki wybór smaków karm SuperFood. Powiem szczerze, że nie wiedziałam co wybrać… Suma sumarum postawiłam na dziczyznę (oj Yuma kocha) oraz na Kaczkę (bo była z pomarańczami). Zresztą sami zobaczcie skład!

Dziczyzna z Batatami i Morwą

Dziczyzna (z jelenia) i łosoś 50% (w tym 26% świeżo przygotowanej dziczyzny, 19% suszonego łososia, 2.5% oleju z łososia oraz 2.5% wywaru z łososia), bataty (27%), ziemniaki (7%), groszek, białko z groszku, siemię lniane, pulpa buraczana, suplement Omega 3, witaminy i minerały, wywar z warzyw, morwa (odpowiednio 7.5g na kg produktu), frukto-oligosacharydy (92 mg/kg),manno-oligosacharydy (23 mg/kg)

Kaczka z batatami i pomarańczami

Kaczka 50% (w tym 28% świeżo przygotowanej kaczki, 20% suszonej kaczki i 2% wywaru z kaczki), bataty (26%), groszek, ziemniaki (8%), pulpa buraczana, siemię lniane,
suplement Omega 3, witaminy i minerały, wywar z warzyw, pomarańcze (odpowiednio 7.5g na 1 kg produktu), żurawina, frukto-oligosacharydy (92 mg/kg), manno-oligosacharydy (23 mg/kg).

Nie byłabym sobą, gdybym nie miała jakiegokolwiek ale. Wolałabym aby karma z dziczyzną zawierała dziczyznę, a nie łososia… To jest najgorsze oszustwo marketingowe w psim świecie karm! Albo piszemy nazwę karmy tak aby była jasna od początku albo nie wymieniamy chwytliwej dziczyzny… No ale, człowiek całe życie daje się robić w Karola.

wataha

To, co mnie przekonuje w tej karmie, to brak zbóż. Batat jest wspaniałym źródłem węglowodanów i witamin z grupy B. Siemię lniane wpływa korzystnie na całą okrywę włosową jak i skórę naszego pupila. Morwa jest wspaniałym źródłem witaminy C. Brzmi dobrze, nie?

DAJ JEŚĆ, WATAHA JEST GŁODNA!

Karmą zajadały się Yuma i Merida. Kiedy zaczęłam dawać Yumci tą karmę, to nie było wiadomo czy w ciąży jest. Gdybym nie była przekonana w 100% do produktu, to nie podałabym jej niczego śmieciowego. Karma z dobrym składem, tylko mogła wpłynąć korzystnie na jej organizm, a rosnącym bombelkom dostarczyć odpowiednich wartości odżywczych.

Merida natomiast jako nieodrodna córka swojej mamusi, piesek o czterech żołądkach nie zawiodła mnie. Dziewczyny bardzo chętnie zajadały się karmą i notorycznie próbowały robić włam do pudeł z karmą!

wataha

Dawkowanie karmy odbywało się zadziwiająco zgodnie z rozpiską na opakowaniu. Zdarza się to u nas nieczęsto, więc miłe zaskoczenie. Karma okazała się bardzo wydajna, co jest jej olbrzymią kolejną zaletą.

MOKRA KARMA NA DESER, RAZ!

Wataha ma w swoim asortymencie również karmy mokre. Dziewczynom bardzo one zasmakowały, a mi bardzo pasuje ich skład. Wiadomo im skład prostszy, tym lepszy. Tu mamy niemal 100% mięsa mięśniowego oraz podroby. Tu dajemy bardzo dużą okejkę. Dziewczyny zajadają puszki po wysiłku, żadna z nich nie miała sensacji żołądkowych i czuły się świetnie po posiłku.

wataha

Chyba doskonale wiecie jaką ocenę wystawiamy karmom Wataha? Oczywiście DOSKONALE DOSKONAŁĄ! Kto pobije ten skład? Czy jest producent karm, któremu się to uda?! Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko!

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: