Czechy z psem i Hill`s Pet Nutrition

Do Czech jeździmy średnio raz na 2-3 tygodnie. Robimy tam zakupy, odwiedzamy restauracje, kawiarnie oraz przede wszystkim wędrujemy. Chcemy Wam pokazać piękno tego kraju i zachęcić do wędrówek po Czechach z psem – w Karkonoszach oraz w Górach Izerskich.

Przyjeżdżając w Karkonosze warto rozważyć wizytę u naszych południowych sąsiadów. Uwierzcie nam, że odwiedzenie Czech z psem jest wielką przyjemnością. Czesi respektują innych psiarzy, dają przestrzeń innym psom na szlaku i nie dyskutują „ale on nic nie zrobi i tylko się przywita”! Wiecie jak to zwiększa komfort wspólnego wędrowania z czworonogiem?!

czechy z psem

CZECHY Z PSEM

Aby wjechać i zwiedzać Czechy z psem należy mieć psi paszport z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. O wymogach wyjeżdżania z psiakami poza granice Rzeczpospolitej Polskiej pisałam tutaj (klik!).

Przypominam:

  • być trwale oznakowany – w tej chwili wymagany jest mikrochip dla zwierząt urodzony po 03.07.2011. Psy urodzone przed tą datą mogą podróżować na podstawie tatuażu. Jednak rekomenduję Wam, abyście swoje psiaki chipowali – tatuaż niestety często przestaje być czytelny i może być to problemem podczas kontroli
  • mieć ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie – szczepienie wykonane u szczenięcia, które ukończyło 12 tygodni. Natomiast należy pamiętać, że szczepienie nabiera ważności 21 dni po wykonaniu szczepienia. Podobnie jest u psa, którego daty szczepienia mijają się. Mam na myśli sytuację, w której data szczepienia przypada na 15.01.2020, a my wykonamy je np. 16.03.2020. Wówczas takie szczepienie traktowane jest jako nowe i również należy odczekać 21 dni aby nabrało ono ważności.
  • posiadać pet paszport – w nim umieszczane są wszystkie niezbędne informacje.

CORGI W CZECHACH

W tym roku po raz kolejny z dystrybutorem marki Hill`s Pet Nutrition zabierzemy Was na przepiękne trasy w czeskich Karkonoszach oraz Górach Izerskich. Pokażemy Wam 4 trasy, które charakteryzują się różnym stopniem trudności. Znajdziecie trasy idealne dla emerytów oraz takie, które wymagają kondycji aby je pokonać.

czechy z psem

Z każdej pokonanej przez nas trasy znajdziecie relację na InstaStories. Będą się one ukazywały przez 4 czerwcowe weekendy. Koniecznie zaglądajcie do nas na Instagram i zobaczcie jak wyglądamy albo jak sapiemy… No dobra zaglądajcie tam po ładne widoczki!

Powstaną z tych wypraw 4 różne vlogi, które mam nadzieję przyjmiecie bardzo ciepło! Jeżeli spodobają się Wam one, to postaramy się nagrywać więcej!

No i oczywiście opisy tras będą się ukazywały na blogu, bo dzięki temu będziecie mogli zawsze do nich wrócić i podzielić się nimi ze znajomymi.

czechy z psem

Mam nadzieję, że czeskie trasy przypadną Wam do gustu i w tym roku postawicie na Czechy z psem!

Share: