TOP FOR DOG: Yarrowia Canifelox

Corgi linieją 2 razy do roku – od stycznia do czerwca i od czerwca do stycznia! Oczywiście najczęściej linieją dokumentnie w okresie wystaw. Złośliwość psia nie zna granic 😉 Mam swój ulubiony suplement wspomagający sierść, który nam się sprawdza i który podaję dziewczynom od dłuższego czasu. Ale postanowiłam też wypróbować ten, bo może jest lepszy. Zobaczcie jakie są efekty jego stosowania.

Prepeart Yarrowia Canifelox testowały Yuma i Merida. Obie powinny być w kondycji wystawowej, bo obie wiosną prezentowały się na wystawach psów. Obie dziewczyny były także w okresie linienia, a ja pragnęłam ich futro zachować jak najdłużej w świetnej formie. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać…

SKOTAN ANIMAL

Skotan Animal, marka należąca do Skotan S.A., skupia się na nowych rozwiązaniach z dziedziny dietetyki i żywienia zwierząt. Suplementy dla zwierząt marki Skotan Animal, to preparaty na bazie unikatowego szczepu drożdży Yarrowia lipolytica, a także wyjątkowe kompozycji estrów kwasów tłuszczowych. To gwarancja wysokiej biodostępności i przyswajalności wszystkich składników odżywczych i mineralnych.

Produkcja drożdży Yarrowia lipolytica oparta jest na opatentowanej technologii. Ten wyjątkowy szczep charakteryzuje wysoka zawartość białka, szeroka gama aminokwasów, mikro i makroelementów, witamin z grupy B oraz substancji czynnych, stanowiące doskonałe uzupełnienie diety zwierząt i ludzi. Drożdże Yarrowia lipolytica są zdolne do wytwarzania wielu ważnych enzymów i metabolitów.

yarrowia

Nie znałam do tej pory tej firmy i byłam szczerze zdziwiona, że jest obecna w psiej branży. Nie byłabym sobą gdybym nie postanowiła sprawdzić jej całego asortymentu i tego, co oferuje pupilom.

  • Digest Dog – wspiera prawidłowe trawienie
  • Mobility – wspomaga stawy, więzadła i ścięgna
  • Puppy – wspiera prawidłowe trawienie
  • Skin Dog – kompleksowa formuła wspierająca zdrowy wygląd skóry i sierści
  • Condition – wspiera kondycję i wydolność psów aktywnych

SKIN DOG

Mieszanka paszowa uzupełniająca w postaci wyjątkowej kompozycji estrów kwasów tłuszczowych omega 3-6-9.

Preparat ten bogaty jest w kwasy tłuszczowe DHA, EPA, ALA, LA, GLA, które stanowią kluczowy element zrównoważonej diety psa. Pomaga w utrzymaniu lśniącej sierści i zdrowej skóry. Składniki aktywne preparatu wspierają prawidłowe odżywienie, nawilżenie i dotlenienie skóry.

Preparat zalecany jest w okresie wymiany włosowej, przy problemach z włosem szorstkim, matowym, pozbawionym połysku oraz przy nadmiernej jego utracie, a także u zwierząt predysponowanych do schorzeń o podłożu alergicznym.

Specjalnie opracowana formuła w postaci estrów kwasów tłuszczowych cechuje się wysoką bioretencją, co gwarantuje najwyższą skuteczność działania i zapobiega przedwczesnemu wydalaniu z organizmu.

CARDIGANI WŁOS W NATARCIU

Tak, jak napisałam już i jak powtarzam od dawna – cardigany linieją cały rok i życie z ich wszechobecnym futrem może być nie lada wyzwaniem. Są w tym czasie momenty, kiedy nasze psy gubią włos zdecydowanie mocnej. Dzięki podawaniu suplementów udaje nam się zahamować częściowo ten proces. Tym razem zaryzykowaliśmy i postanowiliśmy podać produkt, którego nie znaliśmy ani my, ani nikt z naszych psich znajomych.

Olej Yarrowia Canifelox ma obojętny zapach i tłustą oleistą konsystencję, ale nie jest tak gęsty jak oliwa z oliwek czy olej rzepakowy. Dawkujemy go 0,5ml na kg masy ciała. W związku z tym Yuma otrzymywała 9 ml a Merida 7,5 ml. Do opakowania jest dołączona miarka, co ułatwia odmierzanie preparatu. My podawaliśmy olej codziennie do psiej kolacji. Dziewczyny podchodziły do tematu obojętnie, zjadały tak jak zawsze wszystko. Nie było jednak szału i chęci wylizywania miarki po preparacie, co miało miejsce w przypadku olei rybnych.

yarrowia

Opakowanie preparatu wystarczyło nam na ok. 3 miesiące stosowania. Czy w tym czasie sierść poprawiła się? Nie jestem w stanie jednoznacznie tego określić. Ale! To co jest ważne, a może dla nas najważniejsze to wydłużyliśmy okres NIEgubienia włosa. Udało nam się zaliczyć wszystkie wiosenne wystawy w pełnym futrze! SUKCES! Kolejnym sukcesem jest sposób wylinienia Yumy – w ciągu dwóch dni zgubiła absolutnie wszystko! Do tej pory trwało to ok. 2 tygodni. No i najważniejsze pytanie, jakie się pojawiło wśród czytelników, to pytania czym suplementujemy dziewczyny, bo mają taki piękny włos błyszczący włos. To chyba mówi samo za siebie i może służyć jako rekomendacja preparatu 🙂

corgi

Czy polecamy Wam preparat Yarrowia Canifelox ? Generalnie tak! Jednak z zastrzeżeniem, że jeżeli macie w swoim domu psiego niejadka, któremu dosmaczacie posiłki, to ten olej nie ma w sobie tej supermocy. Ale na sam włos będzie działał i mam nadzieję, że przyniesie Wam tyle samo pozytywnych spostrzeżeń, co nam 🙂

Photo Credit by Magda Zalewska, hodowla Uszaki

Share: