DOLINA NOTECI NA PUSTY CORGOWY BRZUSZEK

Nasze dziewczyny wcinają głównie suchą karmę. Wyjątkiem są dni, w których biegają lub mamy bardzo intensywny spacer. Wówczas dostają mokrą karmę, którą uwielbiają. W ramach Plebiscytu TOP for DOG testowaliśmy puszki Dolina Noteci – BASF. Jeżeli jesteście ciekawi czy karma zdała egzamin, to zapraszam do lektury.

Dolina Noteci przysłała nam do testów olbrzymi karton, który mieścił całe dobro świata – tak przynajmniej uważała Yuma, a pan kurier niczym Heros od furtki krzyczał „niech Pani otworzy drzwi, to Pani do środka wniosę – ciężkie”. Psica usiadła w korytarzu obok paczki i nie zamierzała się od niej ruszyć. Czy wiedziała, że to dla niej? Przecież paczek u nas dostatek, a ta jedna wywołała u niej entuzjazm.

KARMA DOLINA NOTECI – BASF

BASF – Biologically Appropriate Safety Food. Wg producenta:

Karmy BASF dzięki nowatorskiemu podejściu do sposobu komponowania ich składu i procesu produkcji gwarantują utrzymanie najbardziej zbliżonego do naturalnego, ale i bezpiecznego dla psa modelu żywienia.

Mokra karma Dolina Noteci występuje w dwóch wariantach smakowych:

Wołowina i Koza (tą testowaliśmy)

Skład: 
wołowina 33% (wątroba, mięso, serca, płuca), koza 26% (serca, wątroba, żołądki), kurczak 15% (korpus), wieprzowina 10% (skórki), jaja 10%, burak ćwikłowy 2,5%, papryka 2,5 %, substancje mineralne, nasiona babki płesznik 0,3%, olej lniany 0,2%, rozmaryn 0,01%.

Jagnięcina i Królik (ciekawa opcja)

Skład:
jagnięcina 35% (płuca, mięso, żołądki, wątroba), królik 28% (korpus, wątroba), wołowina 11% (wątroba), wieprzowina 10% (skórki), jaja 10%, brokuł 2%, gruszka 2%, marchew 1%, substancje mineralne, olej lniany 0,2%, nasiona babki płesznik 0,3 %, estragon 0,01%.
Dolina Noteci BASF

DOLINA NOTECI KONTRA YUMA & COMPANY

Karma okazała się strzałem w 10-tkę! Yuma pokochała puszki, z których wyciągałam jej smakowitą kolację. Czekała i jęczała, co wcześniej jej się nie zdarzało nigdy! Muszę przyznać, że karma pachnie bardzo ładnie, trochę jak konserwy mięsne, które pamiętam z rodzinnych wyjazdów lata temu (takie wspomnienie bardzo miłe!).

Ale nie tylko Yuma testowała puszki BASF. Do testów dołączyła ciężarna Twiggy, która trzęsła się na widok puszki (Dolino Noteci czy dodajcie uzależniacz do tej karmy?!)!!! A jak stara prawda życiowa głosi – ciężarnej się nie odmawia, bo zjedzą Cię myszy – musiałam karmić pleśniaka puszkami.

Muszę przyznać, że trochę obawiałam się wprowadzenia mokrej karmy do diety naszym psom na codzień. Jednak zupełnie niepotrzebnie. Yuma była zachwycona swoimi kolacjami, a Twiggy dzielnie jadła i „pakowała” wszystko w dzieci (urodziły się duże i zdrowe, a mamusię zdradza tylko obwisły biust!). Również tzw. twarde dowody pozostały bez zmian. Początkowo kupsony zwiększyły swoją objętość oraz konsystencję, ale szybko wróciły do normy. A my odetchnęliśmy z ulgą.

Dolina Noteci BASF

MOKRA KARMA W GÓRACH

Testy karmy z linii BASF to nie jest nasze pierwsze zetknięcie się z marką Dolina Noteci. Mieliśmy już przyjemność testować saszetki, które chętnie zabieramy w góry (klik!). Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że nie muszę nieść puszek w plecaku (każdy kilogram się liczy!). Teraz mam nadzieję, że linia BASF również będzie występowała w wersji lekkiej, łatwej do zabrania.

Śmiało możemy Wam polecić tą linię karm mokrych. Wzbudza ona zachwyt u naszych psów, tak więc smaczna jest na 100%! Do tego zastrzeżeń trawiennych nie mamy absolutnie żadnych. No i na końcu szczęśliwość naszych piesków z powodu pysznego jedzonka jest ponad wszystko!

welsh corgi

Karmę Dolina Noteci – BASF może kupić tutaj (klik!)

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: