PIESKIE SPRAWY

W internetach wrze. Atmosfera na psich forach sięga zenitu. Nie wiem czy gdziekolwiek jeszcze w sieci są takie emocje… no dobra na stronach parentingowych też tak wrze. O każdej porze dnia możemy znaleźć temat, który wywoła gównoburzę. Zaczyna mi się ulewać, a z części grup się wypisałam. Co mnie tak porusza?

góry z psem, hejt w sieci, psie fora

JEDZENIE

jedzenie dla psa, BARF, surowe mięso dla psa

Temat jedzenia wywołuje co najmniej takie emocje, jak katastrofa smoleńska. Głównym powodem jest zazwyczaj dieta psa. Wiadomo jedni karmią suchą/puszkami, inni gotowanym, a jest jeszcze silna grupa BARFiarzy.  

Głównym problemem jest sposób w jaki karmimy psiaki. Najczęściej są to przepychanki słowne między grupą karmiącą suchą a grupą karmiącą surowym. Argumenty jakie padają doprowadzają mnie do śmiechu, jak i podnoszą mi ciśnienie. Moim ulubionym jest ten, że karmiąc suchą karmą zabijam swojego psa i przyczyniam się do jego chorowania… 
A gdyby tak szanować siebie nawzajem i rozmowę toczyć bez ubliżania sobie, nazywania siebie debilami, nieukami i całą masą innych, mniej cenzuralnych wyzwisk? Myślę, że wiele osób zadałoby konkretne pytania i uzyskało na nie rzetelne odpowiedzi. Ale niestety dyskusja merytoryczna przerasta 90% osób toczących dyskusję.

KLESZCZE

kleszcze na psie, zabezpieczenie przeciw kleszczom, co podawać psom

Odkąd w sprzedaży pojawiła się tabletka Bravecto, to przynajmniej 2 razy w roku możemy przez kilka tygodni czytać pytania: Czym zabezpieczacie swoje psiaki? Czy podajecie tabletkę? Czy Wasze psiaki mają się dobrze? Jak z wynikami badań u psiaków? Czym zabezpieczyć szczeniaka, sukę w ciąży itp.? 

To jest zawsze wstęp do gównoburzy, która sprowadza się do tabletki Bravecto. O co w sprawie kleszczy nie zapytamy, to Bravecto i tak się pojawi, a dyskutujący zdążą sobie naubliżać. 
Podawanie tej tabletki jest kontrowersyjne i zapewne nadal będzie. Możemy przeczytać setki komentarzy, jak to pies gdzieś umarł/zachorował, jak to ludzie podający to psom świadomie je mordują, trują itp. Pojawiają się argumenty o naturalnych sposobach walki z kleszczami – czosnek, napary, mikstury, czystek itp. Zawsze ciekawi mnie czy osoby mieszkające w kleszczowym zagłębiu są w stanie codziennie biegać z psami po łące i nie przynosić żadnych kleszczy?
Kolejny raz dyskusja kończy się wyzwiskami i podniesieniem skutecznie ciśnienia 😉 Czytając kleszczowy wątek skutecznie można wyeliminować kawę…

KLATKA DLA PSA

kennel, klatka dla psa, kojec dla psa

Kiedy na psim forum pada pytanie o kennel dla psa lub pojawia się ogłoszenie kupię/sprzedam kennel budzą się do życia obrońcy praw zwierząt. Każdy właściciel psa, który używa klatki/kojca jest pozbawionym uczuć, chcącym dorobić się na psach zwyrodnialcem. 

Możemy poczytać o tym, że sami siebie powinniśmy zamykać w klatkach, że maltretujemy psa, że w schronisku mają lepiej, no i koronny argument „powinni odebrać Ci psa”. 
Argumenty? Nie trafiają do nikogo, a behawioryści chcą iść na łatwiznę i zarobić szybką kasę, no a właściciel stosuje klatkę, bo psa wychować nie umie… Zdecydowanie popcorn, cola i można czytać 😉

TRENOWANIE Z PSEM

trenowanie z psem, aktywność z psem, dogtrekking

Najfajniejsze są zdecydowanie wątki związane ze szkoleniem psów.  Tu prym wiodą nastolatki, które nie przyjmują argumentów od nikogo! Nie ma dla nich autorytetu, nie ma argumentów – one robią co chcą, bo to ich pies i reszcie gówno do tego!

Przypomnę tylko, że zaczyna się od foty np. szczeniaczka skaczącego po frisbee, lub posty o byciu fit szczeniaczkiem, o budowaniu masy mięśniowej i wiele podobnych. 
Porady innych to po prostu hejt (ostatnio bardzo modne słowo). Gównoburze, które się rodzą pod takimi postami sięgają setek komentarzy i najczęściej są gaszone przez moderatorów. Jest moc!
Internet jako miejsce, w którym czujemy się bezkarni i możemy napisać wszystko jest pełen chamstwa, złośliwości i osób, które uwielbiają dowalić innym. Czy powinniśmy pozwalać na to? Oczywiście nie! Chamstwo należy zwalczać ale jednocześnie powinniśmy edukować. Nie jest ważne czy temat dotyczy klatek, szkolenia, żywienia czy zakupu psa. Ważne jest, że dzięki argumentom możemy trafić do kogoś, kto czyta dyskusję i wyniesie z niej to, co jest wartościowe. Warto podawać krótkie i rzeczowe argumenty.Dzięki naszej wiedzy ktoś może skorzystać.

beskidy z psem, wakacje z psem, podróże z psem
Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: