SZCZENIACZKOWO: Cykl o podróżowaniu ze szczeniaczkiem

W związku z dołączeniem Lagera do naszego stada postanowiliśmy opowiedzieć Wam o podróżowaniu ze szczeniakiem. Wielokrotnie padały pytania „jak chodziliśmy z maluchem po górach”, „jak przewozić psie dziecko” czy „kiedy można wyjechać z maluchem za granicę”. To tylko 3 najpopularniejsze z nich. W serii SZCZENIACZKOWO podzielimy się z Wami wszystkim, co w tym temacie wiemy.

Mówią, że dzieci ograniczają w kwestiach podróży, że szczeniaki ograniczają, że psy ograniczają itp. itd. Czy tak jest? W kwestii dzieci nie wiem, ale w kwestii psów mówię stanowcze – psy nie ograniczają nas, nawet szczeniaczki!

PODRÓŻOWANIE ZE SZCZENIAKIEM

W tej kwestii mamy spore, a nawet bardzo duże doświadczenie. Mała Biba zwiedziła z nami kawał Polski oraz ma na swoim koncie zagraniczne wojaże, a 12 tygodniowa Twiggy pojechała z nami w Beskidy i towarzyszyła nam na szlakach. Merida nie miała wyjścia i jeździła z nami wszędzie, a Lager już powoli rozpoczyna swoje wyprawy.

podróżowanie ze szczeniakiem

Uważam, że spokojnie możemy z młodym psem jeździć wszędzie, poznawać nowe miejsca i super spędzać czas w towarzystwie naszych psijaciół. Dlatego chcemy w nowym cyklu opowiedzieć Wam:

  • o tym, jak powinien podróżować szczeniak
  • o przepisach dotyczących wwozu szczeniąt i psów na teren danego Państwa
  • o tym, co zabrać w podróż z maluchem
  • jak przyzwyczaić psa do jazdy autem
  • o różnych środkach transportu
  • o chodzeniu z maluchem po górach
  • będziemy dokumentować nasze wycieczki z psim dzieckiem
  • co zapakować do szczeniaczkowej walizki

To są tematy, które już sobie wypisaliśmy, ale chętnie poznamy zagadnienia, które Was nurtują i postaramy się opowiedzieć co na ich temat wiemy.

TWÓRZCIE TĄ SERIĘ RAZEM Z NAMI

Chcemy żeby ta seria stała się kompendium wiedzy dla innych. Żeby ludzie po przeczytaniu serii postów nie bali się wyjechać z maluchem! Pamiętajcie psie dziecko chętnie będzie poznawało świat razem z Wami!

podróżowanie ze szczeniakiem

Koniecznie dajcie znać jaki temat powinniśmy dopisać do powyższej listy.

To co?! Zaczynamy!

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: