BIBOWE SMAKI

Przysmaki dla psów są u nas na porządku dziennym. Używamy ich w domu, używamy ich na spacerach, używamy ich do ćwiczeń w ogrodzie. Nasze psy zrobią za jedzenie absolutnie wszystko! Ale czy na pewno?

Empire FLEXACARE, to smakołyki z kolagenem, które w przydziale otrzymała Biba. Dziewczyna, jak wiecie ma zmianę w stawie spowodowaną urazem, więc supli nigdy dosyć. No właśnie smaki czy suple – jak traktować FLEXACARE?

EMPIRE FLEXACARE

Smakołyki od Empire miała testować Biba. Jednak nie chciała ich jeść – pluła nimi i ewidentnie jej nie pasowały. Spróbowałam podać je Meridzie i nie zawiodłam się. Jadła jej dosyć chętnie. Dlaczego Merida? Bo jej wielkie i ciężkie uszy potrzebują jeszcze wspomagania.

smakołyki dla psów

Skład: Mięso wołowe i drób (w tym 50% kolagen, 10% wątróbki z kurcząt, 4,3% tłuszcz wołowy), 35,7% woda

Długie paski ciężko się rwą. Ja rozcinam nożyczkami i w takiej formie podaję psom. Podczas sesji pies zjada kilka pasków. W całości paski włożyłam szczeniaczkom do zabawy i dosyć długo żuły, ale nie zmęczyły wszystkiego 😉 W swojej strukturze paski FlexaCare są trochę jak ścięgna i to tłumaczy ich ciężką podzielność.

Czy zauważyłam rezultaty po zjedzeniu przez Rude Zło kilku opakowań? Niestety nie. Oczywiście wierzę, że podawanie ich nie poszło na marne i efekty (chociaż niewidoczne) są. Rudy brzuszek na pewno był szczęśliwy mogąc zajadać smaki Empire FlexaCare.

KOLAGEN – CZY DZIAŁA?

Przysmaki z kolagenem. Czy to ma prawo działać? Ostatnio w Internetach głośno było o tym, że podawanie kolagenu nie przynosi rezultatu. Jak to jest z tym kolagenem? Dawać czy nie dawać?

smakołyki dla psów

Wobec kolagenu postawiono zarzuty, że nie tyle on nie działa, co działa słabo (oczywiście złośliwi twierdzą, że w badania opłaconych przez koncerny działa lepiej niż w tych niezależnych). Kolagen w procesie trawienia rozkłada się na różne aminokwasy, w tym hydroksyprolinę i hydroksylizynę, które mogą przeniknąć przez jelito i stanowią wówczas element budulcowy kolagenu. Oznacza to, żę organizm może sobie z nich zrobić kolagen. Jest jeden szkopuł – syntezę tych aminokwasów pobudza w porównywalnym stopniu zwykły kwas askorbinowy, czyli witamina C.

Czy jest zatem sens podawać produkty z kolagenem? I tak, i nie. Po pierwsze na pewno one nie zaszkodzą, a po drugie istnieje szansa, że jednak koncerny przeprowadziły rzetelne badania i kolagen jednak działa.

Smakołyki polecam wszystkim tym, którzy wierzą w działanie kolagenu. Sceptykom nie polecam, bo nie otrzymacie namacalnych dowodów na jego działanie. Zapewne jak świat światem, to naukowcy długo będą się jeszcze spierać czy kolagen działa czy nie, a nam pozostaje wierzyć (lub nie) w jego działanie.

smakołyki dla psów

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: