KARKONOSZE Z PSEM NA MAJÓWKĘ

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni wielu z Was ruszy odpocząć kilka dni nad morzem, na Mazurach czy w górach. Do odwiedzenia tego ostatniego miejsca serdecznie Was zachęcamy. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku tras, na które warto się wybrać. To co? Zapraszamy na szlaki!

Pierwsze i najważniejsze miejsce w Karkonoszach, to oczywiście Śnieżka! Dla tych mniej wytrwałych i zaprawionych w bojach rusza już wyciąg na Kopę, a stąd już rzyt beretem na Królową Karkonoszy! My polecamy Wam jednak wspiąć się z Karpacza na sam szczyt. Wędrówka bardzo przyjemna, po drodze piękne widoki. Nie zabraknie też najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc, jak Mały Staw i Schronisko Samotnia. To co – KLIK!

Śnieżka z psem

Po zdobyciu Śnieżki polecamy sobie i psom zrobić bardziej „lajtowy” dzień. Ale jeżli nie chcecie i nie lubicie się lenić, to koniecznie wybierzcie się na lekki i przyjemny spacer. Polecamy Wam na krótki ale piękny spacer Wodospad Szklarki. Polecamy Wam iść, obejrzeć, zrobić zdjęcia i usiąść i podziwiać! Polecam też usiąść sobie i wsłuchać się w szum wodospadu. BTW. Kochani polecam wybrać się tam pod wieczór, kiedy nie ma już dużej ilości turystów 😉 Zapraszamy Was do czytania KLIK!, no i oczywiście do wędrówki!

wodospad szklarki z psem

Kiedy już nieco odpocznieci, to znów możecie atakować wyższe partie Karkonoszy 😉 Tu mogę Wam polecić cudną trasę z pięknymi widokami, idealne miejsce na foty. Koniecznie idźcie na Słonecznik i dalej szlakiem nad kotłem Wielkiego Stawu, dalej do Strzechy Akademickiej na zupę gulaszową (jaka jestem głodna, jak o niej myślę!!!) i w dół do Samotni, a następnie kierujemy się już na zasłużony odpoczynek 🙂 Gdybyście nie widzieli, to my tam byliśmy jeszcze w okrojonym składzie KLIK!

słonecznik

Kolejnym miejscem, które do najbardziej oczywistych nie należy jest Złoty Widok w Michałowicach. Jest jeszcze w Szaklarskiej Porębie, ale ten moim zdaniem wygrywa bezapelacyjnie! Krótki i bardzo spokojny spacer, bardzo niewielka szansa na spotkanie kogokolwiek. Cisza, spokój, las, piękny widok. Idealne miejsce na foty, na samotność. To tu można usiąść i w ciszy napawać się panoramą Karkonoszy. Zapraszamy Was w to cudowne miejsce KLIK!

złoty widok michałowice

Ostatnim poleconym przez nas miejsce jest Zamek Chojnik. Obowiązkowy punkt podczas przyjazdu w Karkonosze. Różne możliwości wejścia, a na górze czeka na nas piękny widok (polecamy zachody słońca obserwować stąd). Rozpościera się przed nami panorama Kotliny Jeleniogórskiej. Serio jest tu bosko! Jedyny minus jest taki, że nie da się wejść do karczmy z psem (smuteczek). Ale na zamek nie ma problemu. KLIK! 

zamek chojnik z psem

A jeżeli zgłodniejecie, to my Wam polecamy najlepszą rybką w smażalni przy stawach w Podgórzynie!!! Serio – nie dość, że zmacznie, to można z psem/psami. Można usiąść i rozkoszować się widokiem gór i stawów! Uwielbiamy!!!

stawy podgórzyn

fot. Magda Zalewska

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: