BEZPIECZNE PODRÓŻE Z PSEM

Podróżowanie to nasza pasja. Gdybyśmy tylko mogli pozwolić sobie na dłuższy urlop, to na pewno podróżowalibyśmy dużo częściej i dużo dalej. W naszych wyjazdach towarzyszą nam zawsze psy, bo jak to tak podróżować niepełnym składem?! Jak zabezpieczamy nasze psy? Czy w ogóle jest możliwy 100% bezpieczny sposób na przewóz psów?

Psy jeżdżą z nami samochodem niemal codziennie. Jeżeli nie wychodzimy na spacer koło domu, to dojeżdżamy autem na nasze wędrówki. Zwykle psy wkładamy do bagażnika (mamy duże kombi) i tak podróżujemy. Na długie trasy wybieramy jednak matę na tylne siedzenie, a  walizki pakujemy do bagażnika. Czy jest to bezpieczne? Na pewno nie do końca…

Od dawna chodziła mi po głowie zabudowa bagażnika, ale stoimy przed zmianą auta. Przyznam szczerze, że po pierwsze szkoda nam teraz zamawiać klatkę, a po drugie nie stać nas na nią. Wszystkie wolne środki pakujemy w dom… W związku z tym, kiedy tylko Canifel zaproponował nam testy transportera Skuda IATA 6. Czy to był dobry wybór? Czy całe nasze stado jest zadowolone?

Transporter Skudo IATA 6 jest dosyć lekki, jak na swój rozmiar. Dzięki temu nie mam problemu, aby samodzielnie zapakować go do auta. Metalowe drzwi posiadają podwójny zamek, który spełnia normy pasażerskiego lotnictwa cywilnego. Czy przyda nam się podczas lotu samolotem? Nie sądzę, ale kto wie. Dla mnie ważne jest, że mogę kennel zamknąć i pies nie wyjdzie z niego samodzielnie. To dla mnie bardzo komfortowa sytuacja, zwłaszcza kiedy zabiorę transporter na wystawę.

Co do użyteczności samego Skudo, to jest to dla mnie bomba. 2 schowki, które pomieszczą smycze i obroże – w końcu nie będę szukała po całym aucie! Do tego rączki, które ułatwiają noszenie kennelu. No i na sam koniec zostawiam rzecz dla mnie najważniejszą – długa rączka i kółka!!! Na wystawę w sam raz (zwłaszcza w mokre dni). Zapakować mogę psy i przewieźć je z parkingu pod ring.

Nam Skudo również posłużyło do przewozu maluchów. Radości i ekscytacji nie było końca, a w środku po podróży zastaliśmy mały potop… Całe szczęście, że transporter można wystawić przed dom, spłukać wodą i zostawić do wyschnięcia. Rewelacyjne rozwiązanie!

Zdecydowanie transporter Skudo IATA zostanie z nami na dłużej. Będziemy mogli bez problemu wozić w nim nasze stadko, a ono będzie na bank bezpieczniejsze. Kwestie bezpiecznego podróżowania jest dla nas bardzo ważna. Skudo wygrywa nasz ranking i zdecydowanie będzie służył nam jeszcze długi czas. Czy uważam, że psy czują się w nim dobrze? No oczywiście. Układają się grzecznie i przesypiają całą drogę!

 

 

 

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: