Przepraszam, mój pies nie będzie się bawił!

Poranny spacer z psami. Z naprzeciwka nadchodzi pan ze szczeniakiem z sąsiedniego bloku. Cała trójca moja, z Yumą Pierwszą Pędzącą na czele, koniecznie chciałaby się przywitać. Sadzam psy i każę czekać. Niech Pan spokojnie przejdzie, a ja ze spokojem pójdą w swoją stronę. Ale cóż to,  pan na nasz widok rozanielony, pies jeszcze bardziej i czeka (dodam, że moje psy niegdy nie bawiły się z psem tego pana, a ja nie zamieniłam słowa z człowiekiem). Pan stoi i gapi się. No to sobie stoimy – znaczy ja, pan i jego pies, który w zasadzie prawie fruwa na długiej smyczy – moje suki siedzą. Czas mija, mijają nas ludzie. Ja czas mam. Widocznie pan też. Podejmuję decyzję i przemykam trawnikiem. Pan oczywiście za mną i moimi psami, bo jego piesek tak chce. Informuję pana, że moje psy nie będą się bawić i proszę nie podchodzić. Zgadnijmy co się dzieje? Jestem najpodlejszą właścicielką psów na całej dzielni, całej Warszawie, całym województwie, kraju itd. No cóż – taka podła ja.

pies, park, zabawa, welsh corgi, corgi, cardigan, golden retriever, patyk, pogoń, ucieczka

Drodzy psiarze i niepsiarze. Sprawa jest dosyć prosta – skoro ktoś mówi NIE, to widocznie ma jakiś powód. Ale w naszym społeczeństwie nadal jest tak, że właściciel psa ma najmniej do powiedzenia wg innych. I tak dyskusja z panią, która cmoka na szczeniaka. Prośba aby tego nie robiła, bo ja do jej dziecka nie wyciągam rąk i nie cmokam na nie, kończy się odpowiedzią „No wie pani, to tylko pies” – „Tak a pani ma tylko dziecko”. Dlaczego nadal ludzie uważają psa  za miłego pluszaka, którego można pogłaskać, poprzytulać a on powinien się cieszyć. Jak już psisko wykaże niechęć i obwieści to światu, to jest agresywne i niewychowane. Oczywiście nie wymagam znajomości psich sygnałów. Nie każdy musi znać mowę psiego ciała. Ale mowa werbalna, jak się okazuje, też potrafi przerastać.

pies, park, zabawa, welsh corgi, corgi, cardigan, golden retriever, zapasy, szczeniaczki, szczeniak, papiś

pies, plaża, zabawa, welsh corgi, corgi, cardigan, patyk, pogoń, ucieczka

Psy są różne i mają różne doświadczenia życiowe. Szanujmy siebie na wzajem. Ludzie nadal nie nauczyli się, lub po prostu nie chcą się nauczyć – NIE WYCIĄGAMY RĄK DO PSA BEZWYRAŹNEGO POZWOLENIA WŁAŚCICIELA. To nie jest wielka filozofia. A może jednak jest?

Moje psy bawią się w parku, lesie, ba pod domem też. Ale nigdy na smyczy. A już na pewno nie z psem, który jest na flexi (to w ogóle oddzielny temat).

pies, plaża, zabawa, welsh corgi, corgi, cardigan, golden retriever, frisbee, patyk, pogoń, ucieczka, biba, yuma, twiggy, foto, fotograf, aparat, nikon

No dobra wyrzuciłam z siebie 😀 Ze spokojem świętym mogę zacytować wsi spokojna, wsi wesoła czekaj na nas 🙂 Tymczasem leśne i polne spacery są najlepsze dla nas, s przede wszystkim dla naszych psów 🙂

pies, maki, zabawa, welsh corgi, corgi, cardigan, golden retriever, patyk, pogoń, szczeniak, szczeniaczek, papiś
pies, park, zabawa, welsh corgi, corgi, cardigan, golden retriever, patyk, pogoń, ucieczka
Share: