Szampon Beaphar Premium na każdy brud?

To już 3 test szamponów w tej edycji TOP for DOG. Jednak u nas szamponów nigdy dość, więc staramy się szukać tych, które są idealne. Czy beaphar sprostał błotu, smrodkowi i ogólnemu nieładowi sierści cardiganów? A może corgowa sierść jest jednak bardziej problemowa niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka?

Sierść moich psów nie należy do problemowych. Układa się ładnie, nie wymaga wielkich zabiegów pielęgnacyjnych poza regularnym myciem. Tego mycia dostarczają nam same psy oraz szlaki, na których króluje błoto. Z lasu wywożone jest cały czas drzewo, więc na trasach pozostają błotniste koleiny, które moje dziewczyny uwielbiają odwiedzać. Nie zawsze mi się to podoba, ale co zrobić? Podobno brudny pies, to szczęśliwy pies. Ale czy właściciel też jest wówczas szczęśliwy?

Albo taka sytuacja. Idziemy sobie szlakiem i nagle psy skok w bok. Kątem oka widzę ślizg długi i mocno przywarty do ziemi. Zanim moje zwoje zaczną działać, zanim pójdzie impuls, zanim krzyknę i ruszę za psicami – jest już za późno. pies już posiada przynajmniej brudną i cuchnącą pręgę… Niestety najczęściej jest to Coco Szambell N0. 5… Znienawidzony przez mnie zapach psich perfum…

Z tym wszystkim musi poradzić sobie psi szampon, który wybieram do uprania takiej czworonożnej delikwentki. Tym razem na tapecie jest Szampon Beaphar Ułatwiający Rozczesywanie 2w1. Nie wiem jak szampon może pomóc rozczesywać sierść corgi ale niech tam.

Wyjątkowa receptura szamponu opracowana została przez naszych lekarzy weterynarii. Zawarte w nim mango i kiwi sprawią, iż sierść Twojego psa będzie wspaniale lśnić. Mango słynie z bogactwa kwasów tłuszczowych. Odżywia włosy i przyczynia się do naprawy ich głębokich uszkodzeń przy zmatowieniu i przesuszeniu sierści. Kiwi posiada wysoką koncentrację mikroelementów i witamin B, C, E i prowitaminę A, pomocnych przy odbudowie włosów. Ten szampon to esencja świeżości, pełna witamin, dająca wyjątkowe odczucie zdrowej, lśniącej sierści. Szampon posiada neutralne pH właściwe dla skóry psa oraz zawiera polifenole z winogron. Nie zawiera parabenów.

Postanawiam psy wykąpać po kolei. Na pierwszy ogień poszła wytarzana w czymś zdechłym Yuma. Zgodnie z instrukcją nanoszę go na grzbiecie, a następnie dokładnie i dogłębnie wmasowuję w sierść aż do samej skóry. Pies przyzwyczajony do mycia stoi grzecznie i poddaje się temu mojemu masażowi. Po skończeniu i spłukaniu powtarzam czynność, bo pies był przecież mocno brudny. Kiedy już Yumcia jest czysta i pachnąca (w moim odczuciu), to wystawiam ją na taras i niech schnie na słoneczku.

Następna pod prysznic zostaje wciągnięta Biba. Pomimo tego, że tarzać się uwielbia, to tak bardzo kąpać się nienawidzi. Tu już zapominam o dogłębnym wmasowywaniu itp. Myję psa tak, jak zawsze. Staram się nie zabić ani jej, ani tym bardziej siebie 😉 Myjemy się oczywiście dwukrotnie. Tak, ja też mam ręce umyte aż po łokcie, niczym chirurg na sali operacyjnej. Po umyciu Biba również trafia na taras na słoneczko.

Trzecia pod prysznicem jest Twiggy. Tu spokojnie i dokładnie myję psicę. Kąpiel Twiggy to przyjemność. Może niekoniecznie dla samej kąpanej, ale stoi grzecznie niczym osiołek Kłapouchy. Daje sobie umyć brzuszek, i pod paszkami, pod szyjką i na czubku głowy (uważnie żeby nie wlało się do oczu i uszu).Szybko i dokładnie nam to idzie, a na koniec pies również zażywa suszenia i kąpiel słonecznych na tarasie.

Kiedy psy suche wracają do domu na kanapę, to nagle odczuwam pewien dyskomfort. Bo wszak niby czyste, ale takie mało pachnące. Niby uprane, a jednak mam wrażenie, że niedoprane. Niby wszystko ok, a jednak nie jest ok. Co zatem jest nie tak?

Szampon Beaphar jest zdecydowanie dla psów, które mniej się brudzą. Ale czy nie powinno być tak, że szampon dopiera nawet najbardziej brudnego psa, tym bardziej mytego dwukrotnie? Nie myślcie, próbowałam jeszcze kilka razy, ale niestety dla nas ten szampon się mydli, i na mydleniu poprzestaje. Dajemy mu duży minus. Nie domył naszych psów, które są myte dosyć często i brud na nich nie ma okazji się zadomowić…

Share: