FURminator – FURflex – FURcudowtwórca

FURminator jest z nami od dawna. Przeszliśmy podróbkę, podróbkę z dyskontu, no i na koniec oryginał. Ku mojemu zaskoczeniu oryginał działa cuda na maxa, a cała reszta daje radę. Jednak okazuje się, że poza FURminatorem w podstawowej wersji i różnym innym szczotkom, które w domu mam istnieje nowy wymiar FURminatoromaniactwa!

Ilość kłaków, częstotliwość odkurzania – w przypadku corgi istnieje jedno słowo, które to opisuje ARMAGEDON! My już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić, ale nasi goście nadal nie mogą wyjść z podziwu, jak po jednym dniu czarna podłoga w łazience jest wyścielona dywanem kłaków… No cóż w domu mieszkają corgi i nic tego nie zmieni. Nasi goście muszą się albo z tym pogodzić, albo nie odwiedzać nas nigdy więcej – nikt płakał nie będzie 😉

W chwilach kryzysu ratuje nas FURminator, tak więc kiedy w plebiscycie TOP for DOG pojawił się FURflex SYSTEM, to byłam nim bardzo zainteresowana. Bo jak to tak – jedna rączka i kilka końcówek, które mogą rozwiązać nasz „kłak problem”. Czekałam bardzo na tą paczkę, i kiedy wreszcie ją otrzymałam, to nie zdążyłam zrobić Unboxingu, bo musiałam wszystkie końcówki otworzyć i dotknąć.

Poza FURminatorem posiadałam grzebień, pudlówkę i inne szczotki. Zajmuje to trochę miejsca – część na stałe jest w torbie wystawowej, a część w psim pudełeczku ze szczotkami. Teraz mam wszystko w jednym miejscu i nie zajmuje to dużo miejsca, a to ułatwia mi życie w psiej szafce.

FURflex System, to rączka i SZEŚĆ RÓŻNYCH GŁOWIC. CZAD!!! Otrzymaliśmy rozmiar S, bo uważałam, że przyda nam się również do uczenia szczeniaczków czesania. Dorosłe psy mają swój FURminator i jego używamy regularnie, a teraz doszły do niego różne końcówki, które jeszcze lepiej pozwolą nam radzić sobie z cardiganim futrem. W zestawie znalazłam takie końcówki, jak:

  • FURminator FURflex Rączka. Ergonomiczna rączka, zapewnia komfort i łatwość stosowania. Pasuje do wszystkich główek Systemu FURflex. Nie musisz żyć z sierścią twojego pupila.
  • FURminator FURflex Szczotka do Sprzątania Sierści – Główka. Narzędzie przeznaczone do sprzątania sierści do powierzchni tapicerowanych, w domu i w samochodzie. Szczególnie polecana do sprzątania krótkiej sierści. Główka Szczotki do Sprzątania Sierści dopasowana jest do uniwersalnej, ergonomicznej rączki, dostępnej oddzielnie. Nie musisz żyć z sierścią twojego pupila.
  • FURminator FURflex Rolka z Pojemniczkiem do Sprzątania Sierści – Główka. Narzędzie przeznaczone do sprzątania sierści z tapicerowanych powierzchni w domu i w samochodzie. Urządzenie posiada zbiorniczek, w którym gromadzi się zebrana sierść.  Bez używania taśm i rolek z klejem. Główka Rolki z Pojemniczkiem do Sprzątania Sierści  dopasowana jest do uniwersalnej, ergonomicznej rączki, dostępnej oddzielnie. Nie musisz żyć z sierścią twojego pupila.
  • FURminator FURflex Narzędzie do Usuwania Kołtunów dla Psów- Główka. Narzędzie bez wysiłku usuwa splątaną sierść. Dostosowane jest również do osób leworęcznych – ostrze można obrócić na drugą stronę. Wyprofilowane ostrze wykonane zostało ze stali nierdzewnej. Główka Narzędzia do Usuwania Kołtunów dopasowana jest do uniwersalnej, ergonomicznej rączki, dostępnej oddzielnie. Nie musisz żyć z sierścią twojego pupila.
  • FURminator FURflex Szczotka Wygładzająca dla Psów Ras Małych- Główka. Szczotka wygładzająca delikatnie pozbywa się splątanych włosów. Jej rozdwojona główka dopasowuje się do kształtu ciała zwierzęcia podczas pielęgnacji. Szczotka rozczesuje i wygładza sierść, bez szarpania i wyrywania sierści. Główka Szczotki Wygładzającej dopasowana jest do uniwersalnej, ergonomicznej rączki, dostępnej oddzielnie. Nie musisz żyć z sierścią twojego pupila.
  • FURminator FURflex Grzebień do Wykończenia Fryzury dla Psów – Główka. Grzebień usuwa splątania i zanieczyszczenia z sierści. Zaokrąglone igły obracają się o 360o, co eliminuje podrażnienia skóry i minimalizuje szarpanie włosów. Główka Grzebienia do Wykończenia Fryzury dopasowana jest do uniwersalnej, ergonomicznej rączki, dostępnej oddzielnie. Nie musisz żyć z sierścią twojego pupila.
  • FURminator FURflex Narzędzie do Wyczesywania Podszerstka. Zestaw FURflex składa się z główki do wyczesywania podszerstka dla psów, oraz uniwersalnej, ergonomicznej rączki, pasującej do wszystkich pozostałych główek Systemu FURflex. Innowacyjne, wyprofilowane ostrze Comfort Edge ze stali nierdzewnej dopasowane jest do naturalnego kształtu ciała zwierzęcia. W bezpieczny sposób sięga przez warstwę włosa okrywowego, wyczesując podszerstek i martwy włos, nie powodując uszkodzeń skóry i sierści. Urządzenie przeznaczone jest do wszystkich długości sierści. Przycisk FURejector pozwala z łatwością usunąć sierść z narzędzia. Główki FURflex do wyczesywania podszerstka redukują linienie aż do 90% przy regularnym stosowaniu!

Muszę przyznać, że to bardzo fajne rozwiązanie, a mi podoba się z każdym wypadającym psim włosem bardziej i bardziej. Nie wyobrażam już sobie nie funkcjonować z tym urządzeniem. Jak mogłam bez niego żyć?! Ano mogłam, ale co to była za jakość życia psiego właściciela?!…

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: