KOŚĆ ZOGOFLEX QWIZL NA SZCZENIACZKOWE ZĘBY

Szczeniaczki rosną jak na drożdżach i mają już dumne 6 tygodni. Opanowały zabawy pluszakami, zabawy w ganianego po kojcu, po ogrodzie, gryzienie rodzeństwa, odgryzanie ogonów, no i memlanie i noszenie gryzaków. Jednym z takich gryzaków jest w naszym kojcu kość Zogoflex Qwizl. Czy sprawdziła się w przypadku niewielkich rozmiarów cardiganach?

W ramach Plebiscytu TOP for DOG nasze mały papisie otrzymały od firmy Canifel kość Zogoflex Qwizl w rozmiarze S. Kiedy ją otrzymałam, to trochę się przeraziłam. Kość była wielkości małego cardigana! Byłam bardzo ciekawa czy maluchy zdążą dorosnąć do tej zabawki do końca testów… Nie doceniłam Karkonoskich Smoków. Dorosły. Ba, nawet zaczęły się nią bawić!

Kość Qwizl została wykonana z twardego, ale jednocześnie sprężystego materiału. Według mnie, jest to idealne rozwiązanie dla małych piranii. Ostre szpileczki potrafią zniszczyć wszystko, a tu mogą wgryzać się w zabawkę i pozostaje ona nienaruszona. 6 tygodniowe maluchy potrafią już memlać i nosić zabawkę w zębach. Nie jest ona ciężka, chociaż sprawia wrażenie solidnego koziołka.

Ulubioną zabawą naszych Karkonoskich Smoków jest turlanie kości i bieganie za nią. Skubane same wymyśliły, że można napierać na nią i będzie się turlała! Potrafią tak brykać kilkanaście minut, aż padają zmęczone. Potrafią też zanieść sobie zabawkę w drugi koniec kojca żeby móc w spokoju zająć się żuciem. A potem słodko zasnąć na niej. Tak więc tego, kość Zogoflex jest również świetną poduszką 😉

Producent tak pisze o zabawce:

Qwizl to zupełnie nowa interaktywna zabawka, dozująca przysmaki w sposób aktywujący myślenie oraz pobudzający zmysły psa. Zaprojektowana tak by potęgować zaangażowanie w zabawę oraz wydłużyć jej czas. Zdobycie przysmaków stanowi wyzwanie intelektualne, zapewniając przy tym długie godziny wspaniałej rozrywki.

Dla nas wkładanie smakołyków do zabawki, to jeszcze za wcześnie. Takie zajęcia maluchom będziemy organizować za ok. 2-3 tygodnie. Najpierw będziemy nadziewać kość Qwizl miękkim mięskiem, a potem suszonymi twardymi przysmakami.

Czy poleciłabym kość Zogoflex Qwizl? Zdecydowanie tak. To zabawka, która jest wytrzymała i jednocześnie bardzo ładna. Może być zabawką zarówno do memlania, jak i psim zabijaczem czasu. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od psa, jak również tego jak nas pies lubi się bawić. Oprócz tego gryzak idealnie sprawdzi się w wodzie (osobiście robiłam test pływającej zabawki w zlewie kuchennym). Według mnie, to zabawka, która jest bardzo uniwersalna, a do tego niezniszczalna.

Share: