Corgi w kąpieli czyli testujemy szampony Over Zoo

Kolejnym produktem, który ochoczo postanowiłam przetestować w ramach Plebiscytu TOP for DOG były szampony DOG PREMIUM od Over Zoo. Dziewczyny brudzą się zdecydowanie ponad przeciętną. Codzienne bieganie po piaszczystych leśnych drogach nie sprzyja byciu czystym 😀 Białe skarpetki, które mają corgasy – u nas najczęściej są szare! Mówię Wam – wyjście z psem na porządny spacer, to jak wyjście z dzieckiem na plac zabaw i do piaskownicy 😉
overzoo, szampon dla psów, kąpiel psów, mycie psów, pranie psów

Do czyszczenia psów używam dwóch rodzajów szamponów. Po pierwsze są to szampony „codzienne” – czyli szampony, które nie kosztują milionów monet i nimi myję psy po wytarzaniu się, ubrudzeniu, zakurzenie, czy po prostu okresowo żeby miło było spać z nimi na jednej poduszce. Druga kategoria, to szampony, którymi myję psy przed wystawami. Tu używam szamponu do białego futra – myję nim kryzę, łapy i koniec ogona (zdecydowanie lepiej wybiela) oraz szamponu, który pięknie eksponuje włos. Sierść wygląda ładniej i pies jest bardziej w typie show 🙂 Bardzo lubię ten szampon – przede wszystkim ślicznie pachnie, ale używanie go „na codzień” doprowadziłoby nas do bankructwa 😉
OVER ZOO
„Over Zoo” to marka stworzona z myślą o czworonogach i ich właścicielach, a jej przesłanie głosi, że dbanie i troska o zwierzęcych przyjaciół to przyjemność, ale i odpowiedzialność.”
W ramach testów otrzymaliśmy 2 rodzaje szamponów z linii Dog Premium – szampon dla psów o skórze wrażliwej oraz dla psów długowłosych. O ile pierwszy wybór jest fajny, to drugi może budzić kontrowersje – corgi i długi włos? No więc właściwie tak. Ilość podszerstka, którą mają moje psy i długość okrywy jest raczej długa niż krótka. Uważam, że wybór, którego dokonali pracownicy Over Zoo jest właściwy.

overzoo, szampon dla psów, kąpiel psów, mycie psów, pranie psów
PSY W KĄPIELI
Pierwsza na ogień poszła Biba. Wybrałam dla niej szampon do długiej sierści. W tej chwili Biba ma niemal pełną okrywę i wygląda jak niedźwiedź.
Na opakowaniu widnieje opis: „Profesjonalny szampon przeznaczony dla psów długowłosych. Zawarte w produkcie proteiny jedwabiu zatrzymują wodę na powierzchni włosa sprawiając, że staje się on łatwiejszy do układania, nie elektryzuje się i zyskuje zdrowy, lśniący wygląd. Szampon zawiera olejek arganowy, który doskonale regeneruje i odżywia włos oraz odbudowuje warstwę hydrolipidową skóry.”

overzoo, szampon dla psów, kąpiel psów, mycie psów, pranie psów
Muszę przyznać, że szampon pachnie bardzo ładnie kokosem. Biba jednak woli Szambonel no 5 oraz Miss Padlinor, ale my jesteśmy zachwyceni kokosem. Opakowanie w pompką jest rewelacyjnym wynalazkiem i powinnam wynosić pod niebiosa tego, kto je wynalazł, a użycie jej w psim szamponie jest moim faworytem ponad wszystko. Zdecydowanie wygodniej jest zaaplikować szampon z takiego opakowania, niż brać butelkę i ogarniać namydlonego psa, który marzy o otrzepaniu się! Niestety nie jesteśmy (JESZCZE!) posiadaczami psiej łazienki i psiej wanny, a wycieranie wszystkiego z psiej piany jest upierdliwe 😉
To co jest bardzo ważne to fakt, że szampon jest bardzo wydajny, ponieważ z butelce znajduje się koncentrat 1:10! Nakładamy go bardzo mało. Pieni się super i dokładnie myje. Bibę myłam 2 razy, ale stan jej futra był w opłakanym stanie!
Biba po kąpieli pachniała, w naszym odczuciu, przepięknie. Futro jest lśniące, miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Miło jest zatopić rękę we wspaniałym i czystym futrze 🙂

overzoo, szampon dla psów, kąpiel psów, mycie psów, pranie psów
Druga w kolejce była Twiggy. Dla niej wybrałam szampon do skóry wrażliwej.
Opis z opakowania „Profesjonalny szampon przeznaczony dla psów o wrażliwej skórze. Zawarte w produkcie proteiny jedwabiu zatrzymują wodę na powierzchni włosa sprawiając, że staje się on łatwiejszy do układania, nie elektryzuje się i zyskuje zdrowy, lśniący wygląd. Szampon zawiera olej ze słodkich migdałów, który doskonale nawilża i wzmacnia naskórek. Produkt polecany jest dla psów dorosłych o wrażliwej skórze, a także dla szczeniąt.”

overzoo, szampon dla psów, kąpiel psów, mycie psów, pranie psów
Szampon ma mniej przyjemny zapach, trochę migdałami, a trochę lekami… Nie wiem zupełnie dlaczego. Natomiast nanosi się go równie mało, pieni się gorzej. Twiggy była względnie czysta, więc nie wiem jak zachowałby się na naprawdę brudnym psie. Przypuszczam, że jego mniejsza zdolność do pienienia bierze się stąd, że jest przeznaczony do skóry wrażliwej i jego skład jest delikatniejszy…
Sierść jest bardzo fajna w dotyku, pies pachnie przyjemnie i delikatnie.

overzoo, szampon dla psów, kąpiel psów, mycie psów, pranie psów
Reasumując: szampony zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Psy są czyste i pachną przyjemnie. Ale jest rzecz, która jest dla mnie równie ważna – biel ich kryz jest naprawdę biała! To jest coś, przy zwykłych szamponach rzadko się to zdarza. Kolejnym plusem tego produktu jest jego wydajność, a opakowanie jest na tyle eleganckie, że nie wyróżnia się spośród naszych produktów, które stoją na półce w łazience. Bardzo ładne, eleganckie i kobiece. Dodatkowo zawiera uwielbianą przeze mnie pompkę! Muszę Wam przyznać, że to najlepsze szampony jakich używałam od dłuższego czasu. Zapewne zagoszczą u nas na dłużej.

overzoo, szampon dla psów, kąpiel psów, mycie psów, pranie psów
Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: