XIII Klubowa Wystawa Welsh Corgi – dla nas na pewno nie pechowa!

29 sierpnia odbyła się już XIII Klubowa Wystawa Welsh Corgi. W tym roku poza Yumą, na wystawie prezentowały się Bibowe dzieci. Ale od początku 🙂

Yuma została zgłoszona pierwszy raz do klasy otwartej. W sumie zgłoszonych było 8 suczek. Trochę dużo ale co tam, wszak klubówka to zabawa i spotkanie znajomych, znajomych psów i dzieci Bibuchy. Psiaki były sędziowane na 2 ringach – trochę zamieszania i nerwów było. A bo to klasy się pokryją i co wówczas?!

W wystawianiu przypadł mi synek Biby – Kropek. Niestety przewrotnie musiałam iść z Yumą na ring i maluchy wystawiła Magda Zalewska i stanęła na 2 miesjcu na 3 zgłoszone psiaki. Kropek był bardzo dzielny i pięknie pokazał się z „obcą” mu osobą! Ani i jej dzieciakom dziękujemy, że zerwali się bladym świtem, pędzili do nas i nawet mandat ich nie powstrzymał (czego się nie robi aby nie złamać psu kariery wystawowej!).

Następnie na ringu stanęłam z Yumą, z którą wpadłam w ostatniej chwili 😀 Z 8 suczek zrobiła się kameralna 4. Ufff staniemy na lokacie… Kółeczka, stój i na stolik. Yuma trochę w amoku próbuje znaleźć żarcie na ringu (mój pies wiecznie głodny). Ale w końcu postanawia się skupić na mnie i parówce 😀 bardzo ładnie stoi, sędzia dyktuje piękny opis (normalnie Yuma ideał). Ustawiamy się, biegamy, ustawiamy, biegamy i sędzie wysyła na lokaty. No i kurde dostaliśmy zaszczytne 1 miejsce!!! Radocha i niedowierzanie. Konkurencja była bardzo zacna! Normalnie latam ze szczęścia.

Potem biegamy z Yumcią porównanie o Najlepszą Dorosłą Sukę – tu przegrywamy z bardzo ładną dziewczyną ale zostajemy wybrani jako drudzy (miłe).

Przychodzi czas na wystawienie najmłodszej gwiazdy, która ma gdzieś wystawianie i zmęczona upałem wolałaby iść spać do klateczki. W tej samej klasie konkuruje jej siostra – Nene. Suczki są 4 więc znów niemało. Jest dużo śmiechu i zabawy – sędzia żartuje. Atmosfera super. Zostajemy wybranie na 2 lokatę a Nene zaraz za nami na 3 miejscu. Jesteśmy bardzo dumni!!!Bardzo dziękujemy właścicielom Nene za przybycie.

Finałowe konkurencje – wychodzimy do Najlepszej hodowli. Kilka hodowli, każda super psy. No ale Zwycięzca jest tylko jeden i jest to hodowla USZAKI!!! Magda gratuluję Ci serdecznie! Nie pierwszy zresztą raz – sukces lubi się powtarzać 😉

Najlepszym reproduktorem zostaje również pies z hodowli Uszaki – Uszaki BIG BEAT. Myślę, że to był naprawdę udany dzień dla wszystkich Uszakowych corgasów!

No i nasza ulubienica Balbina została Najlepszym Juniorem w Rasie a następnie BIS2 Junior!

Magdzie dziękujemy za zaufanie i powierzenie nam dziewczyn 🙂

P.S. Zdjęć nie mamy ale nie ona są najważniejsze!

wystawa psów, welsh corgi, welsh corgi cardigan, corgi, cardigan, biba, yuma, twiggy, champion, zwycięzca, zwycięzca klubu, młodzieżowy zwycięzca klubu, CACIB, najlepsza suka w klasie, najlepsza dorosła suka, BOB, BOS, puppy, minor puppy

Share: