Bieganie kontra choroba

Niestety choroba nie wybiera i zaatakowała mnie z jakąś okrutną siłą. Od tygodnia próbuje się wyleczyć i idzie mi to opornie. Leżymy więc w łóżku bądź na kanapie z psami i zamulamy. Moje nader aktywne psy potrafią w takich chwilach w jakiś magiczny sposób wyciszyć się, układać wzdłuż mnie, na mnie, na poduszce nade mną itd.

Czytamy książki, bawimy się pluszakami i oglądamy TV. Próbujemy również ćwiczenie komend i nawet nam to idzie – tzn. Yumci idzie mówiąc wprost 😉

W związku z chorobą nie biegamy od tygodnia. Tak nie jest fajnie leżeć tyle w łóżku ale nawet nie mam siły iść gdziekolwiek a co dopiero mówić o bieganiu. Od jakiegoś czasu towarzyszy nam w bieganiu Yuma. Biega oczywiście w szelkach, przypięta na smyczy z amortyzatorem, która dopięta jest do pasa. Zauważyliśmy, że szelki służące psicy są dla niej niewygodne. Bałam się, że obetrą ją więc zakupiliśmy nowe – szelki keko. Trafiliśmy na nie przypadkowo i udało nam się je nabyć (nowe!) za 1/3 ceny.

http://www.keko.pl/ferplast-szelki-ergocomfort.html

Niestety nie mieliśmy okazji ich przetestować podczas biegania ale na spacerze nad Zegrzem były i sprawdziły się idealnie. Jak tylko przetestujemy je podczas biegania to podzielimy się naszą opinią.

Yuma wraz z Bibą biegają z nami regularnie po lesie w każdy weekend. My robimy ok. 8 km natomiast one dokładają ze 3km swoje 😀 Nie są w stanie biec obok nas, muszą ganiać za sobą po lesie, łapać trop, wracać i znów odbiegać. Na całe szczęście odwoływalne od saren i łosi 🙂 Jestem z nich bardzo dumna bo już kilkukrotnie udało nam się panny odwołać i nie było najmniejszego problemu. Po okolicznych parkach biega z nami Yuma, która ma zdecydowanie więcej siły niż my 😀 Najbardziej oczywiście lubi podbiegi na górce na Moczydle – może bezkarnie biegać bez smyczy.

Share: