Plażing i spacer pod wałami ;)

Tydzień temu zawitaliśmy na nową plażę nad Wisłą. Postanowiliśmy, że wybierzemy się na spacer wałami nadwiślańskimi i natrafiliśmy na super miejscówkę. Plaża niewielka, na pewno nie oblegana – może tylko trochę miejscowych. Jednak mając jeziorko kiełpińskie i dziekanowskie to raczej nad Wisłą nie plażują. Miejsce idealne dla psów, piasek rewelka i co najważniejsze – nie ma nurtu!!! Woda dosyć płytka – psom się bardzo podobało.

Na wały dojeżdżamy w miejscowości Kiełpin i zostawiamy auto wśród pól i cieszymy się otaczającą nas przyrodą.

Spacer pod Wałami – tak, dokładnie tak. Dzięki temu, że pod wałami biegnie szeroka ścieżka możemy śmiało spacerować, biegać, jeździć rowerem albo przyjechać autem na ryby. Widać, że porankami brzeg oblegany przez łowiących. Brzeg Wisły to się oddala to przybliża – niestety jest stromy a w dole dosyć ostry nurt. Zdecydowanie poza plażą nie jest to miejsce, zresztą jak na większości odcinków Wisły, do kąpieli. Należy pamiętać żeby psy były albo odwoływalne albo niech drepczą na smyczy.

Powrót wałami do auta jest równie przyjemny – napotkaliśmy na ślady konia, które zostały skonsumowane przez dziewczyny 😉 Spotkaliśmy kilka domów i kilka miejscowych psiurów. Psiny narobiły hałasu ale dobiegały tylko do otwartych bram. Ludzie nie widzą powodu żeby bramy czy furtki zamykać – stoją przed pupilami otworem 😀 Ja na szczęście nie łowiłam z czyjegoś podwórka moich panienek. Natomiast nasz nieżyjący już wiele lat jamnik odwiedzał każde otwarte podwórko i przepędzał miejscowe psy – taki fighter był z niego 😛

Ważne jest aby psy były zabezpieczone przed kleszczami a wy ubrani odpowiednio. Podobno kleszcze tam panują. Najlepiej odwiedzać to miejsce kiedy już mróz wybije kleszczory.

 

 

 

 

 

Share: