Pies morderca o gołębim sercu

Ilu z nas a na pewno naszych znajomych reagowało na widok amstaffa, staffika, pittbula czy bulteriera strachem i paniką? Ile osób powtarzało, że te psy gryzą, są nieobliczalne itp? Ilu ludzi spotykających na spacerze jedną z ras wyżej wymienionych nerwowo rozgląda się gdzie by tu uciec albo zabiera swojego czworonoga na ręce?

Dziś chcę złamać ten mit. Chcę Wam przedstawić 3 staffików, które mieszkają w mieszkaniu wraz z shi-tzu, kotami i kilkuletnim chłopcem (bez obawy rodzice również tam mieszkają).

Poznajcie zatem 4 naszych czworonożnych przyjaciół. 3 z nich łamie stereotypy. Poznajcie jedne z najbardziej otwartych i przyjacielskich psów, psów, które uśmiechają się non stop i swoim pozytywnym zachowaniem zarażają wszystkich wkoło. Przedstawiamy Fado, Suri i Dżinę, a także ich kompana Hakera.
Ulę poznałam kilka lat wstecz, kiedy to prowadziła dom tymczasowy dla psiaków. Dodatkowo jest sąsiadką moich rodziców więc spotykamy się od czasu do czasu na spacerach. Ula napisała mi kilka słów o swoich pociechach:

Fado-przeznaczenie , moja wielka miłość z wzajemnością trafił do mnie jak miał 4 miesiące -ponieważ poprzedni właściciel nie przemyślał zakupu staffika wrócił do hodowli i po raz kolejny szukał domu -i szczerz nie umiem sobie wyobrazić życia bez tego kochanego psa, moja cudowna pełna miłości zamyślona klucha kochający swoją rodzinę łasuch,kochany clown ,tyle można by o nim pisać -ma kilka wygranych wystaw na swoim koncie lecz szczerze nienawidzi tego typu show -najlepiej czuje się do góry brzuchem na kanapie -ot taki staffik kanapowiec co zadziwiające mało aktywny jak na swoją rasę

Suri młoda suczka najbardziej aktywna z całej psiej czwórki – jej życiową miłością są piłki i aport szalona suka która nigdy nie ma dość zabaw tym samym super kompan dla mojego siedmioletniego syna czy jest to zwykły spacer czy też wariactwa nad rzeką obfituje w zabawę na 100{86a9118a38f1c70922483dea7dc3339d6644b10df9547e53d1b99e48fc2e5a09} są momenty spokoju i leżenia na kanapie ale aktywność to jej mocna strona

Dżina nasza najmłodsza stafficzka zabawny skrzat nasze małe serduszko ,wesoła o mocnym charakterze suczka która kocha najbardziej małego Krystiana na spacerach ma go zawsze na oku ,najfajniejszy kompan do pieszych wycieczek i zabaw ,wieczorem śpi tylko ze mną mimo że celem ochrony i wiecznej kontroli jest syn.Dżina zabawowy pies uwielbia gonić koty i męczyć starsze staffiki podgryzając łapy i szyje jednocześnie jest to pies o wielkim sercu i długimmm językuuu rano wita nas lizaniem i merdaniem ogona lubi się przytulać i kocha kopać.Ostatnim członkiem rodziny jest Shi-Tzu Haker – ten mały „Pompon” nie pasuje do całego towarzystwa, jednak jemu zupełnie nie przeszkadza, że jest najmniejszy 😉

Haker piesek rasy shih-tzu futro którego tak naprawdę nie ma w domu ,jest cichy spokojny nie hałaśliwy lubi wygłupy ze staffikami co zawsze przyprawie mnie o śmierć w oczach bo to kruchy i delikatny futrzak ,a staffiki nie należą do delikatnych psów.Haker to prawdziwy niejadek któremu ciężko trafić w gusta .Chłopka uwielbia podróże samochodem wyprawy z nim to czysta przyjemność.Ludzie go uwielbiają za jego miłe usposobienie nie ma osoby która nie uśmiechnie się do niego piesek mądry i szybko uczący się mistrz sztuczek.Jak widzicie całe stado mieszka ze sobą i żyje w symbiozie. Wychodzą na spacer całą gromadą, co przysparza wielu ludzi o myśli samobójcze zanim zostaną zjedzeni przez te potwory. Jednak psiury chodzą na smyczy, a jak biegają luzem to są karne i grzecznie wracają na przywołanie, a co najważniejsze mają w poszanowaniu ludzi. Natomiast zaczepione przez człowieka cieszą się, nadstawiają do głaskania. Te psy kochają ludzi ponad wszystko!

Ula zapytana czemu staffiki, skoro Shi-Tzu były pierwsze – podała całkiem zgrabne argumenty 😉
Staffordshire Bull Terrier „Staffik” to piesek oddany, mądry, śmieszny, a przede wszystkim kochający Ciebie i Twoją rodzinę. To pies, który dąży do tego, aby być w centrum Twojego zainteresowania. Robi wszystko, abyś się nim zainteresował i abyś się nim cieszył. Żadna inna rasa nie potrafi tak oddziaływać na psychikę ludzką jak Staffiki.

Mam nadzieję, że stereotypy zostały złamane. Wystarczy popatrzeć na ten skład i od razu jest radocha. Dobrze zadbany, wybiegany i zajęty pies nie ma czasu na głupoty 😉 A już najmniej interesujące jest dla niego Twoje gardło wraz z pulsującą tętnicą. Staffik woli polizać niż uhryźć – ale o tym musicie przekonać się sami 🙂

Share: