Na plaży, na plaży fajnie jest. Plaża w Łomnej

Dziś odwiedziliśmy z dziewczynami plażę nad Wisłą. Nie pierwszą plażę ale zdecydowanie najfajniejszą.

Pogoda nas rozpieszcza – mamy prawie połowę października a pogoda nas rozpieszcza. Nie pamiętam aż tak ciepłego października więc tym bardziej miło. Piękny słoneczny poranek i zapadła decyzja, że należy go spędzić na plaży. Dotrzeć nad morze w ten weekend nie mogliśmy więc musiała nas zadowolić plaża nad Wisłą.

Nadwiślańskie plaże znamy i lubimy. Do tej pory jeździliśmy na Wilanowską plażę, duża, piaszczysta ale też dużo ludzi. Tym razem postanowiliśmy pojechać na plażę, która jest niedaleko nas a do której przymierzaliśmy się już jakiś czas temu. Plaża położona jest w miejscowości Łomna a więc zaledwie jakieś dwadzieścia kilometrów od nas. Plaża duża, piasek czysty, dziś przyjemnie ciepły, aż chciało się siedzieć.

DOJAZD
Wyjeżdżamy trasą na Gdańsk i kierujemy się do miejscowości Łomna. Przez Łomną jedziemy główną ulicą Jana Kochanowskiego. Mijamy kościół po prawej stronie i kilkanaście metrów za nim skręcamy w prawo, w polną drogą (nie urwiemy nic, chyba że mamy bardzo niskie auto wówczas ostrożnie). Drogą kierujemy się do końca, do wału. Pod wałem parkujemy auto i dalej idziemy przed siebie prosto, w stronę wody 🙂 Przechodzimy przez niewielki lasek (moje psy zażywają tu błotnego SPA) i docieramy do piaszczystego podwarszawskiego raju 🙂

Psiarze było kilku ale raczej każdy swojego czworonoga pilnuje. Przyszła do nas Pani z terierem i zapytała czy może się socjalizować z dziewczynami – rzadka sytuacja z pytaniem o pozwolenie na zabawę 😀 Drugim psiakiem, który upodobał sobie Bibulca i Yumę był bulterier. Pies „morderca” o gołębim sercu – przychodził miziać się do nas i łamał wszelkie stereotypy swojej rasy 🙂

Plażę serdecznie polecamy zapsionym – super miejsce, przyjemny i czysty piasek i płytka woda – dzięki temu psiaki mogą ganiać po wodzie bez strachu o dość silny nurt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share: