Będziemy Wam pokazywać naszych przyjaciół – psiaki, które z dziewczynami bawią się, które znamy i które chcemy Wam przedstawić.


Zaczynamy od psa należącego do Agaty i Łukasza. Przedstawiamy Wam Fado – Nova Scotia Duck Tolling Retriver. Rasa pochodzi z Nowej Szkocji i była wykorzystywana do przynoszenia kaczek – tak nic odkrywczego, wszak to retriver 🙂 Psiaki są dosyć lekkie i wymagają dużo ruchu (a która rasa nie wymaga!). W Polsce rasa co raz popularniejsza – zwłaszcza możemy psiaki obserwować w agility i flyball`u (wrocławska drużyna WOOF ma ich kilka). Mogę się dumnie pochwalić, że to moja skromna osoba przyczyniła się do miłości Agaty do Tollerów – bo pokazałam jej kilka lat temu rudego psa i tak się zakochała w tej rasie. Jak wiadomo marzenia należy spełniać więc do domu Łukasza i Agaty trafił, prawie 2 lata temu, Fado (Ali Virgo Vestalis).


Tak o Fado napisała Agata, jak przywiozła go do domu:

Fado – 1,5 roczny, rodowodowy pies rasy nova scotia duck tolling retriever. Miał zastąpić swojego kolegę w dogoterapii, jednak w okresie dojrzewania pojawił się u niego silny terytorializm i potrzeba dominacji. Niestety nie mógł przez to dogadać się ze swoimi psimi współmieszkańcami, choć nie ma problemu w kontaktach z psiakami spotkanymi na spacerze:) Fado potrzebuje bardzo dużo uwagi i najlepiej czuje się gdy jest sam z człowiekiem, dlatego dla jego dobra i dobra pozostałych psiaków zapadła decyzja o oddaniu Fado do adopcji i tak Fado trafił do naszego domku! Jest kochanym, bardzo posłusznym, mądrym zwierzęciem. Wściubia wszędzie swój różowy nosek i rozpruwa każdą zabawkę:) i jest spełnieniem naszych marzeń!!!! 🙂Nie wiem czy teraz też by tak napisała 😉 Fado, jak na retrivera przystało, kocha wodę ponad wszystko i wówczas wszystko ma w poszanowaniu 😀 

Fado jest też Celebrytą (to takie modne słowo) 😉

Jak również uprawia sport (niezależne od pory roku dbanie o figurę jest trendy, zwłaszcza jak się jest Celebrytą)


Fado spacerował z dziewczynami kilka razy – mieszka we Wrocławiu. Powiedzmy, że domowo bywało różnie 😉 zarówno Yumcia, jak i Fado mają trudne charakterki 😀
Kilka fot ze wspólnych spacerów Cardimanii i Fado 🙂


A może 2 Rude Fadki? Agata, Łukasz co Wy na to?


Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
  • Teraz napisałabym o Fado o wiele więcej:) Jesteśmy bogatsi o wspólne doświadczenia – zarówno te pozytywne jak i te trochę mniej. Fado to psiak bardzo wymagający, ale wspólna praca daje widoczne, pozytywne efekty. Jest zupełnie innym psem niż ten, który przyjechał do nas dwa lata temu. Przede wszystkim coraz lepiej się rozumiemy. Zmienił moje życie totalnie – dzięki niemu poznałam psie sporty i fantastycznych ludzi. Każdemu życzę, żeby miał takiego przyjaciela, który zrobi z nim wszystko – wyjdzie na spacer o każdej porze, pobiega, będzie chodził po górach, popływa w morzu a jak trzeba, to połozy się obok i pośpi:) "Fado, jak na retrivera przystało, kocha wodę ponad wszystko i wówczas wszystko ma w poszanowaniu 😀 a to zdanie opisuje go najlepiej:D Pozdrawiamy!:)

Instagram

Dołącz do nas