Pełne Energii czyli ERCC

Czynnik ERCC, który został zdiagnozowany pierwotnie jako ERCA przez właścicieli Grandysa bardzo dobrze opisuje to co dzieje się z moimi sukami. ERCC – Energia Rozpierająca Ciało Caridgana. Coś co nakazuje szaleć i biegać i nie liczy się wówczas nic innego.

fot. Nina Kowalska

Biba biega za piłką, frisbee, kijem czy co tam akurat się nawinie a czym rzucimy. Jeżeli my nie chcemy rzucać to zanosi do najbliżej znajdującej się osoby, siada przed nią i wymusza rzucanie. Staramy się panować nad tym i nie pozwalać jej na terroryzowanie innych właścicieli psów ale jest to wybitnie trudne.

Yuma.. tak no właśnie Yuma 😀 Yuma ma pokłady energii za siebie i Bibę razem wzięte. Mogłaby biegać godzinami a potem wraca do domu i dostaje ataku goopawki… Yuma biega na spacerach za Bibą lub innymi psami a także czasami za biegaczami (niestety jeszcze tak ale już są dla niej zdecydowanie mniej atrakcyjni).

Obie jednak najbardziej lubią biegać w corgowym towarzystwie. 6 stycznia odbyliśmy rodzinny Uszakowy spacer, w którym oprócz stałych bywalców uczestniczyli również bracia Yumy – Fumfel oraz Klopsik. Szaleństwom nie było końca – bieganie po polach i brudzenie się to jest to co szczeniaczki lubią najbardziej 🙂 Po kilku godzinach wyglądało jak psy bezdomne… mokre, brudne i cuchnące i mało tego to trzeba je było takie zapakować do samochodu. Było suuuuper 🙂

Poniżej Portret Rodzinny Uszaków.
fot. Magda Zalewska

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: