Wojaże z psem

Bardzo lubimy spędzać weekendy poza domem. Oczywiście nie wyobrażamy sobie wyjazdów bez psów i dziwimy się tym, którzy rezygnują z wyjazdów z powodu psa.

Wyjeżdżamy z na Mazury, w góry oraz nad morze. Niedługo czeka nas wypad na Suwalszczyznę oraz Warmię. Oczywiście trzeba psa nauczyć tego, że podróż samochodem trwa kilka godzin, że w hotelu nie wydzieramy się z powodu każdego najmniejszego szmeru oraz co najważniejsze, że nie gryziemy, nie niszczymy itd.
Przygotowania do wyjazdu zaczynamy oczywiście od wyboru miejsca – zawsze jest kryterium, że psy muszą się wybiegać. Potem następuje najtrudniejsza część wyjazdu, a mianowicie znalezienie noclegów. Niestety nadal wiele hoteli nie akceptuje zwierząt 🙁 Nie rozumiem tego zupełnie, bo większość psów jednak nie dewastuje otoczenia. Kiedy już uda znaleźć się hotel, który nas przyjmie to następuje negocjacja cen za psa. Nie są do duże kwoty (najwięcej zapłaciliśmy w Czechach 40 zł za dobę) ale jednak są.
W dniu wyjazdu, zazwyczaj wyjeżdżamy po pracy, zabieramy psy na spacer i pakujemy się do wozu. Po drodze zwykle zatrzymujemy się raz na siku i picie. Moje psy zawsze dużo podróżowały i w aucie po prostu śpią grzecznie.
Jeżeli chodzi o spakowanie psich rzeczy to zawsze zabieramy: klatkę, psie ręczniki i szampon (nigdy nie wiadomo kiedy nasz ukochany i cudowny pupil postanowi się w czymś wytarzać i cuchnąć okrutnie), zabawki, gryzaki oraz komplet smyczy. Może dziwnie brzmi komplet smyczy ale nie uśmiecha mi się w razie czegoś szukanie zoologicznego – bo karabińczyk się popsuł albo smycz się zwyczajnie zgubi. No i ja na chodzenie po plaży czy po lesie zabieram cienkie i lekkie smyczki, bez zbędnego obciążenia. O jedzeniu i miskach nie wspominam – ale miska turystyczna przydaje się na pewno.

 

 

 

 

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: