2 tygodnie czyli 4,2 kg cardiganiego szczęścia

2 tygodnie minęły strasznie szybko. Psy absorbują nas aktualnie najbardziej i wszystko ustawione jest pod nie. Ale jak to się mówi „jak sobie pościelesz tak się wyśpisz”. Ale nie ma co narzekać jest dobrze 🙂

Yuma zostaje sama w domu, kiedy my idziemy do pracy. Ma swój kennel i grzecznie w nim czeka. Jest tam bezpieczna – nie ma kabli, które można by przegryźć, niczego co można na siebie ściągnąć i nie wejdzie np. pod łóżko w sypialni i utknie tam (wchodzenie pod łóżko i buszowanie pośród pudeł to ostatnio jej ulubione zajęcie).

Mała poznaje również świat. Świat wokół bloku oraz resztę osiedla ma świetnie opanowaną – wie gdzie leży suchy chleb, gdzie jest wystawiona woda a gdzie leżą jabłka, które się świetnie toczą. Poznała również park i biegała z piesami – nawet husky jej niestraszny. Młoda nie boi się niczego poza mopsami i buldogami, które chrumkają strasznie (ale nie martwię się tym – przerabiałam już to z Bibą).

Młoda również poznaje okoliczne lasy oraz spaceruje ze swoimi przyjaciółmi. Od małego trzeba przyzwyczajać się do chodzenia, biegania i należy nabierać kondycję. Już niedługo wracamy do naszych wyjazdów i wojaży (ahhh jak tęsknimy za tym).

Tych, którzy się dziwią, że zabieramy psy wszędzie i one są grzeczne. Ano są ale to kwestia przyzwyczajenia psów do podróżny, do nocowania w hotelach i nie szczekania, zostawania tam itd.

Nasze psy podróżują od małego. Biba zrobiła pewnie w pierwszym roku życia więcej km autem niż ludzie przez kilka lat 😀 Yumie idzie również całkiem nieźle a jest u nas dopiero 2 tygodnie.

A o samym podróżowaniu będzie oddzielny post 🙂

Poniżej wklejam kilka fot autorstwa Magdy Zalewskiej – hodowczyni i współwłaścicielki Biby i Yumy.

Share: