Soplicowo czyli wizyta u Hrabiego i na Łysej Górze

Dziś odwiedziliśmy Soplicowo, znaleźliśmy Hrabiego i odwiedziliśmy Łysą Górę. Ale od początku.

Wybraliśmy się dziś na spacer, raptem jakieś 40 km do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jest to dawna, dziś już zapomniana dzielnica Otwocka. Auto zaparkowaliśmy w Soplicowie, na ulicy Hrabiego i potuptaliśmy na Łysą Górę. Dużo piachu, podejście  i zdobyliśmy Łysą 😀 Zdobyliśmy to oczywiście dużo powiedziane, po porstu podeszliśmy na górkę 😉 Ale zabawa dla Biby rewelacyjna.

DOJAZD
Wyjeżdżamy z Warszawy i kierujemy się w stronę Owtocka. W nawigację wbijamy Soplicowo Otwock ul. Hrabiego. Przy domach zostawiamy auto i dalej podążamy piechotą. Jak zwykle tras i opcji multum, warto przestudiować sobie wcześniej mapę, szlaki i pozostaje rozkoszować się spacerem 🙂

Podążyliśmy grzbietem przed siebie i weszliśmy w las. Cudny, zielony i pachnący (oczywiście sarniny i zajęczyny nie mogło zabraknąć). Tuptaliśmy tak przed siebie pod górkę i na dół. Cisza i spokój. Dotarliśmy do jakiegoś uczęszczanego szlaku i Biba spotkała kumpla – jak na dwa pastuchy przystało psy rozpoczęły szaleńczą pogoń za sobą. Jak to bywa z przygodnymi znajomościami – na rozstaju dróg każde z nich podążyło w inną stronę.

Dotarliśmy do Rezerwatu Tofowisko. Cudne widoki, dzikość, nie uczęszczane ścieżynki… ale nagle zrobiło się mokro i przechodzić w takie zimno przez wodę to wątpliwa przyjemność, więc zawróciliśmy i powoli, po 3 godzinach tuptania, dotarliśmy do auta. Super wycieczka i zapewne jeszcze wrócimy w te rejony.

Polecamy Wam spacery w tym rejonie. Mało ludzi, dużo miejsc, cudne widoki. Psy zadowolone. Pamiętajcie aby uważać na zwierzynę, której tu nie brakuje. Psy węszą, węszą i węszą 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwoje ludzie, 4 cardigany i domek w Karkonoszach. Brzmi jak bajka? Zapewniamy Cię, że nie. Zapraszamy do naszego świata psów, gór i wiejskiego życia.
Share: